Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sprawdzian klas szóstych

image002 38 uczniów klas szóstych 2 kwietnia pisało ogólnopolski sprawdzian który pokaże, na jakim poziomie są ich podstawowe sprawności: czytanie, rozumowanie, korzystanie z różnych źródeł informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce i pisanie. Tematem wiodącym były zwierzęta: między innymi należało prawidłowo prześledzić trasę wędrówek bocianów, napisać opowiadanie o swojej przyjaźni ze zwierzęciem, obliczyć koszt paliwa przejazdu z domu do stadniny, umiejętnie skorzystać z atlasu zwierząt, porównać rozpiętość skrzydeł bociana i wróbla. Wszyscy uczniowie pracowali niemal do ostatniej minuty. Zdania na temat trudności tego testu były, jak zwykle, podzielone. Życzymy jak najlepszych wyników, które Okręgowa Komsja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosi pod koniec maja!