Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Wizyta ks. Biskupa Edwarda Dajczaka w szkole

12 listopada 2007 r. odwiedził naszą szkołę Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak.

Wejście do szkoły rodzice udekorowali okolicznościowym wieńcem. Zajęciem tym z wielką przyjemnością zajmowali się państwo Żylisowie, pani Wioletta Brzezińska i Janina Furman. Żywego, pięknego materiału dostarczyła nam pani Alina Brodzińska.

W imieniu uczniów słowa przywitania wygłosiła Anna Czapla – Przewodnicząca Samorządu Szkolnego oraz uczniowie oddziału przedszkolnego (na zdjęciu)

Biskupowi towarzyszył proboszcz naszej parafii Jerzy Urbański. Pan dyrektor przywitał Gościa w imieniu rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Jest okazja aby się bliżej poznać, opowiedzieć czym żyjemy i co dla nas jest ważne.

Korzystając z okazji wizyty tak ważnego Gościa wręczyliśmy nagrody dla uczniów, którzy ostatnio zdobyli ważne nagrody w regionalnych konkursach. Na zdjęciu Maciek Mazur otrzymuje folder, w którym umieszczona jest fotografia wyróżniona na konkursie koszalińskiego muzeum.

Ksiądz Biskup podziękował za przyjęcie. Mówił o tym, że w życiu należy stosować odwieczna prawdę poszanowania drugiego człowieka, poszukiwanie dobra, piękna. Z naszego życia pozostaje tylko to, co ofiarowaliśmy drugiemu człowiekowi.

Odpowiadał na pytania uczniów, wyjaśniał symbole swojego herbu, mówił, dlaczego został kapłanem.