Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

VIII WMT Day czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 28 września odbył się VIII WMT Day czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Budzyńskiej i Katarzyny Kabulskiej wzięli udział w tym wydarzeniu. 13 egzaminatorów z klas VI-VII sprawdzało poziom znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów naszej szkoły. Należało podać prawidłowy wyniki 5 przykładów. Trzeba przyznać, że sprawdzian wiedzy matematycznej wypadł bardzo dobrze i wiele osób otrzymało nagrodę – naklejkę mistrza tabliczki mnożenia. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali się do tego wydarzenia. Hole szkolne zostały udekorowane materiałami dotyczącymi tabliczki mnożenia. Zostały wykonane gazetki tematyczne promujące akcję. W tym roku do akcji zgłosiło się 4579 szkół na całym świecie. W Polska 4299.