Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Tu rządzi kot” oraz „Możesz odkryć siebie”

„Tu rządzi kot” oraz „Możesz odkryć siebie” to tytuły spektakli profilaktycznych, jakie mogły obejrzeć przedszkolaki, uczniowie klas I- III i IV-VI, w środę 28.02.18. Ten pierwszy przeznaczony był dla młodszej widowni. To barwne, wypełnione muzyką przedstawienie w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, dostosowany realizacyjnie i treściowo do zróżnicowanego poziomu psychofizycznego młodych widzów, dawało im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.
Z kolei w spektaklu „Możesz odkryć siebie” poruszone zostały problemy młodych ludzi związane z uzależnieniami oraz możliwości ich pokonania, a także konsekwencje, które wynikają z takich zachowań. Dziękujemy aktorom Teatru Kurtyna z Krakowa oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzięki której Teatr Kurtyna odwiedził naszą szkołę.