Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Święto Odzyskania Niepodległości

9 listopada odbył się apel poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.
W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowała klasa IVc pod czujnym okiem wychowawczyni – pani Julity Łuczak. Duża dawka informacji historycznych przeplatana była wierszami i piosenkami o charakterze patriotycznym. Usłyszeliśmy piosenki „Niepodległość, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Wojenko, wojenko”, „Dziewczyna z granatem” oraz „Kocham Cię Polsko”.