Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2018/2019

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego na plakat promujący Dzień Świadomości Autyzmu, organizowanego przez  Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przytocku
W kat. do klas 4 – Zuzanna Wiśniewska z naszej zerówki zajęła III miejsce. Natomiast w kategorii klas V-VIII Natan Malcahn-Śliwiński zajął I miejsce. Gratulujemy serdecznie!

II Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka”, który odbył się w piątek 1 marca 2019 roku w SP 3 Miastko. Kategoria II-III (soliści):
III Miejsce- Maja Klasa (op. Anna Jakubowska),
wyróżnienie- Joanna Żyła (op. Helena Wudarowicz).
Kategoria II-III (zespoły):
II miejsce- Kamila Czelewicz, Vanessa Janowicz, Elena Sitarek, Nikola Świderek, Paulina Wodnicka, Arkadiusz Rosołek (op. Krystyna Łyszyk) GRATULUJEMY

W świecie smoków, czarownic i rycerzy…   Tuż przed feriami panie Dorota Trąbińska i Agata Koziarek przeprowadziły dwuetapowy konkurs dla uczniów klas IV-VI naszej szkoły, zatytułowany „Czy znasz polskie baśnie i legendy?”. Wzięło w nim udział 10 osób, które przez miesiąc intensywnie czytały i analizowały wskazane w regulaminie najpopularniejsze polskie legendy oraz wybrane baśnie regionu słupskiego autorstwa J. Nitkowskiej-Węglarz. Dnia 28 stycznia, po pierwszej części , mającej formę testu wyboru, jury wyłoniło najlepszą piątkę. Tydzień później uczniowie ci przystąpili do drugiego etapu konkursu, w którym rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Po zsumowaniu punktów z obu części organizatorki mogły ogłosić wyniki.
Bezapelacyjnie I miejsce zajęła Hanna Molenda(kl.6a),
II miejsce Wiktoria Nowak (kl.6b),
III miejsce zdobył Konrad Szewczyk(kl.5b),
wyróżnienie wywalczyła Amelia Korab (kl.6b).
Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apelu z okazji Święta Wiosny.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Podczas piątkowego apelu 21 marca 2019 roku rozstrzygnęliśmy konkurs historyczny zorganizowany z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości przez nauczycielki historii: p. Dorotę Trąbińską i Mariolę Spychała-Pestkę.
W kategorii klas 4-6:
1 miejsce – Amelia Korab
2 miejsce – Hanna Molenda
3 miejsce – Wiktoria Nowak
Wyróżnienie – Jakub Krzyżanowski
W kategorii klas 7-8 i gimnazjum:
1 miejsce – Ruta Ginter
2 miejsce – Maria Kujawska
3 miejsce – Magdalena Dworakowska
Wyróżnienie – Agata Kabulska Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą wiedzą historyczną.

Od lat recytacja w naszej szkole stoi na bardzo wysokim poziomie. Potwierdziło się to podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Magia żywego słowa oczami poetów polskich”. Na 36  recytatorów z całej gminy najważniejsze miejsca i tytuły trafiły do uczennic z naszej szkoły:
Kat.klas 1-3
1 miejsce -Alicja Krycińska (op. Helena Wudarowicz)
2 miejsce- Maja Klasa (op. Anna Jakubowska)
Wyróżnienie – Paulina Wodnicka (op. Krystyna Łyszyk)
Kat. Klas 4-6
1 miejsce Marta Łuczak (op. Grzegorz Chwieduk i Julita Łuczak) Wyróżnienie – Wiktoria Nowak (op. Alicja Dworakowska)
Kat. Klas 7-8
1 miejsce – Maria Kujawska (op. Agata Koziarek)
2 miejsce – Zuzanna Czapla (op. Agata Koziarek)
Wyróżnienia –
Magdalena Dworakowska (op. Grzegorz Chwieduk) i Ruta Ginter (op. Agata Koziarek)
Trzymamy kciuki za kolejne konkursy-kolejne już 28 marca!

Kat.klas 1-3 1 miejsce -Alicja Krycińska (op. Helena Wudarowicz)? 2 miejsce- Maja Klasa (op. Anna Jakubowska)? Wyróżnienie – Paulina Wodnicka (op. Krystyna Łyszyk) Kat. Klas 4-6 1 miejsce Marta Łuczak (op. Grzegorz Chwieduk i Julita Łuczak)? Wyróżnienie – Wiktoria Nowak (op. Alicja Dworakowska) Kat. Klas 7-8 1 miejsce – Maria Kujawska (op. Agata Koziarek)? 2 miejsce – Zuzanna Czapla (op. Agata Koziarek)? Wyróżnienia – Magdalena Dworakowska (op. Grzegorz Chwieduk) i Ruta Ginter (op. Agata Koziarek) Trzymamy kciuki za kolejne konkursy-kolejne już 28 marca! ?

15 marca w Urzędzie Miejskim odbyły się gminne eliminacje w ramach XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie rozwiązywali najpierw test z wiedzy teoretycznej, a potem najlepsi odpowiadali na pytania ustne. W kategorii klas 4 – 7 startowało 25 uczniów, w tym uczennice naszej klasy 7:Ania Kaszuba, Natalia Kamowska i Martyna Burdyl. Ciężka praca podczas ferii zimowych pod kierunkiem pani Magdaleny Budzyńskiej przyniosła rezultaty: Ania Kaszuba zajęła 1 miejsce i będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! fot. materiały Gminy Kępice

Nasze recytatorki nie zwalniają tempa?
W poniedziałek, 10 grudnia w Szkole Podstawowej w Starkowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Na szlaku poezji polskiej” . Nasze uczennice wróciły z niego z tarczą.???
I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Alicja Krycińska (op. Helena Wudarowicz).
I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Marta Łuczak (opiekunowie Julita Łuczak i Grzegorz Chwieduk).
Wyróżnienie w kategorii klas VII, VIII SP i III Gimnazjalnych otrzymała Magdalena Dworakowska (op. Grzegorz Chwieduk).
Wielkie gratulacje! Tak trzymać!

 

 

W ramach projektu Przyjaciele zwierząt klasa 5c robiła karmniki dla ptaków. Mamy rozstrzygnięcie konkursu wewnątrzszkolnego: komisja w składzie: p. Bogusia Pawlicka, p. Gosia Bartosik i p. G. Chwieduk miała ciężki orzech do zgryzienia, ale doszła w końcu do wniosku, że:
1 miejsce zajął Norbert Czarnowski
2 miejsce zajęła Marta Łuczak
3 miejsce zajęła Julia Barczak
Te trzy piękne karmniki pojechał do Słupska na konkurs powiatowy. W piątek, w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się narodzenie zwycięzców etapu szkolnego i rozstrzygnięcie etapu powiatowego. Miło nam ogłosić, że karmnik Marty Łuczak zajął drugie miejsce w powiecie. Gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunce pani Aleksandrze Ziętalak.

 

5 listopada 2018 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miastku XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „To wszystko Polska”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wrócili z nagrodami i wyróżnieniami.
I miejsce w prozie w kategorii klas I-III zdobyła Alicja Krycińska (op. Helena Wudarowicz).
II miejsce w poezji w kategorii klas I-III otrzymała Paulina Wodnicka (op. Krystyna Łyszyk).
II miejsce w śpiewie w kategorii klas I-III zdobyła Maja Klasa (op. Anna Jakubowska)
Pozostałe dziewczyny otrzymały wyróżnienia:
Marta Łuczak (op. Julita Łuczak i Grzegorz Chwieduk) w poezji klas IV-VI
Julia Henicz (op. Grzegorz Chwieduk) w prozie klas IV-VI.
Hanna Kuszińska (op. Stanisław Szymański) za śpiew klas IV-VI.
Magdalena Dworakowska (op. Grzegorz Chwieduk) w poezji klas VII-VIII.
Ruta Ginter (op. Grzegorz Chwieduk) za prozę klas VII-VIII.
Paulina Śledź (op. Stanisław Szymański) w śpiewie klas VII-VIII.
GRATULUJEMY!

W piątek, 26 października odbył się Gminny Konkurs Profilaktyczny organizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 klasy, które wzięły udział w części teatralnej – zaprezentowały scenkę na wybrany temat: „Twoja niemoc rodzi przemoc” lub „Używki – wiesz gdzie jest początek zabawy, ale nie wiesz gdzie jest jej koniec.”
Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III:
1. miejsce zajęła klasa 2b ( op. H. Wudarowicz )
3.miejsce zajęła klasa 2a ( op. A. Jakubowska)
Natomiast w kategorii klas IV-VI:
2. miejsce zajęła klasa 5c ( op. J Łuczak )
3.miejsce zajęła klasa 6b (op. M. Bartosik)
Ponadto klasa 6b zajęła 2. miejsce w kategorii Plakat
Serdecznie gratulujemy wszystkim występującym, którzy oprócz nagród pieniężnych otrzymali bilety wstępu do Parku trampolin. Wszyscy już planują wyjazd!

 

 

16.10.2018 we Wrześciu odbyły się zawody półfinałowe w unihokeja. Drużyna z Kępic wygrała wszystkie mecze i zakwalifikowała się do finału powiatowego, który odbędzie się w następny wtorek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Dnia 03.10.2018 r. w Smołdzinie odbyły się drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. W roczniku 2008 i młodsi najlepszą zawodniczką okazała się Wiktoria Sieradzka, która zajęła pierwsze miejsce. W roczniku 2006/07 Milena Czepiel zajęła drugie miejsce. Obie zawodniczki będą reprezentować naszą szkołę na wojewódzkich indywidualnych zawodach biegowych w Trójmieście.

20 września w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przytocku odbyły się gminne zawody szachowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Hanna Leonczuk kl.VIa, Hubert Wasilewski kl.VIb, Jakub Lis kl.Va i Mikołaj Baj kl.IIa. Nasi młodzi szachiści przygotowywani przez Pana Stanisława Szymańskiego zajęli 1 miejsce i będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Gratulujemy!