Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2017/2018

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt. „Wiosna w obiektywie”
Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac,z których jury konkursowe wybrało 50 najlepszych i z nich wyłoniła zwycięzców.

Marta Czech z klasy VI zajęła 1 miejsce za zdjęcie „Ważka’, wykonane pod kierunkiem Eweliny Schweda

 

 

Wojewódzki Konkurs na Vlepkę
w kategorii szkoły podstawowe 3 miejsce zajął Maciek Bućko wykonując pracę pod kierunkiem Eweliny Schweda
Gratulujemy sukcesu!

 

Alan Klimek zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „ŻYWIOŁY – ZIEMIA”.
Zdjęcia zostały poddane starannej obróbce.
Opiekun Ewelina Schweda

 

 

Konkurs „Ptaki Pomorza” za nami.
Dzisiaj w siedzibie Nadleśnictwa Warcino odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy „Ptaki Pomorza”.
Wzięli w nim udział także nasi uczniowie, z klasy V b Julia Śledź, a z klasy VI, Wiktoria Wojtaś oraz Artur Kaca (op. Dorota Markowska). To niełatwy konkurs, w którym trzeba było wykazać się wiedzą o ptakach mieszkających w pobliżu siedlisk ludzkich, a także żyjących w lasach i parkach. Nasi uczestnicy bardzo dobrze zapoznali się z różnorodnością gatunków ptaków, poznali ich biologię życia, ich cechy charakterystyczne, a także występowanie ptaków, ich głosy i zwyczaje.
Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Wojtaś, a drugie, Artur Kaca. Gratulujemy!
Gratulujemy udziału wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

Międzynarodowy Konkurs „Imagine Dickens”
Kolejny sukces naszych uczniów
kat. dzieci młodszych:
II miejsce – Aleksandra Kwiatkowsa op. Agnieszka Kłobuch

kat. dzieci starszych:
I miejsce – Anna Kaszuba op. Ewelina Schweda

III miejsce – Karolina Witają -Jeżewska op. Agnieszka Klobuch
Gratulujemy!

 

 

Już szósty raz odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III – Master of English . W tym roku do rywalizacji stanęło 6 trzecioklasistów. Miło nam ogłosić wyniki:
1 miejsce – Daniel Zychowicz
2 miejsce – Łukasz Zychowicz
3 miejsce – Julia Frąckiewicz
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

III Wojewódzki Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej

Na konkurs zgłosiło się 60 uczestników z całego województwa. Komisja miała bardzo ciężkie zadanie, aby wyłonić zwycięzców w każdej kategorii.
Szkoły podstawowe język angielski:
1 miejsce Marta Łuczak
2 miejsce Natan Malcahn -Śliwiński

Szkoły podstawowe język niemiecki:
1 miejsce Milena Krumplewska

Gimnazjum i klasy 7 język angielski
3 miejsce Maria Kujawska

Gratulujemy!

 

 

12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Edukacyjnym „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi” w Polanowie. Organizatorem było Nadleśnictwo Polanów. W biegu uczestniczyło 12 naszych uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Wiktoria Sieradzka i Mielna Czepiel zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a Krystian Lis drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i posilili się pyszną kiełbaską i zupką.

GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA KLAS I-III
29 maja uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w XVIII Gminnej Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się w Korzybiu zdobywając III miejsce, gratulujemy serdecznie.

 

 

21 maja o godzinie 13.00, w Teatrze w Słupsku odbyła się Wielka, 2 godzinna Gala XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Nasz uczeń Natan Malcahn-Śliwiński z klasy VI otrzymał 2 wyróżnienia: jedno za wiersz „O jesieni” a drugie za opowiadanie „Pierwsza gwiazdka”. Utwory laureatów znalazły się w pokonkursowej książce „Słowo jak witraż duszy”, natomiast wyróżnieni mogli liczyć tylko na zaistnienie w tej książce ( z braku miejsca) jedynie ze swoimi nazwiskami i tytułami utworów wyróżnionych. Po uroczystej gali Natan ze swoim opiekunem G. Chwiedukiem brali udział w końcowym poczęstunku, gdzie mozna było porozmawiać z jurorami, poetami np. pisarką Barbara Kosmowską czy tez córką Wandy Chotomskiej p. Ewą Chotomską-popularną niegdyś „Ciotką Klotką”. Jubileuszowy XXXV Konkurs już za rok.

 

 

17 mają odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III oraz IV-VII.
W kat. klas III udział wzięło 5 uczniów ze szkół w: Barcinie, Biesowicach, Przytocku i Kępicach. Tytuł Mistrza Ortografii klas III otrzymała Zuzanna Zaworska ze szkoły w Przytocku.
W kat. klas IV-VII z tekstem przygotowanym przez Pana Grzegorza Chwieduka zmierzyło się 12 osób ze szkół w Biesowicach, Barcinie, Korzybiu, Przytocku, Warcinie i Kępicach.
Tytuł Mistrza Ortografii klas IV-VII wywalczyła Maria Łapińska z Barcina.
Wicemistrzem została Maja Kołodziejczyk z Biesowic.
Nagrody w konkursie oraz poczęstunek dla uczestników ufundowała Rada Rodzicow oraz PGK w Kępicach.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom i zapraszamy za rok.

 

 

26 kwietnia w Miastku odbył sie XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Kujawska z klasy VII a. (op. Agata Koziarek). Marysia recytowala wiersz ” Niewidoma dziewczynka”, za który otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!

 

 

W Sycewicach odbył się  powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . Nasza szkoła zajęła w nim zaszczytne  II miejsce.  Skład drużyny: Amelia Korab, Julia Śledź, Kacper Bartosik, Hubert Wasilewski.   Turniej składał się z dwóch konkurencji: pisemnej w formie testu z przepisów o ruchu drogowym i praktycznej – jazda rowerem po torze przeszkód. Uczniów przygotowała Małgorzata Bartosik. Gratulujemy!

 

 

Recytatorki znowu z sukcesem !
20 kwietnia w Klubie 7 Batalionu Obrony Wybrzeża odbył się VI Przegląd Twórczości Dziecięcej „Błękitna apaszka”. Naszą szkołę reprezentowały podopieczne Pana Grzegorza Chwieduka: Wiktoria Nowak z klasy Vb i Marta Łuczak z klasy IV c. Dziewczyny wystąpiły w kategorii klas IV-VI i wróciły nagrodzone: Marta zajęła III miejsce, a Wiktoria zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Wiktoria Sieradzka uczennica klasy IV b zakwalifikowała się do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, które odbyły się w Gdyni 16.04.2018r. Uczennica zajęła 61 miejsce na 110 uczestników z całego województwa – rocznik 2007 i młodsi. Gratulujemy.

 

 

 

Kolejny sukces naszych recytatorek!
14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”, z którego nasze uczennice wróciły bardzo szczęśliwe.
Alicja Krycińska zajęła I miejsce w kat. klas 1 (op. Helena Wudarowicz)
Marta Łuczak zajęła I miejsce w kat. klas 4 (op. Grzegorz Chwieduk)
Wiktoria Nowak zajęła III miejsce w kat. klas 5 (op. Grzegorz Chwieduk)
Magdalena Dworakowska zajęła III miejsce w kat. klas 7 (op. Grzegorz Chwieduk)
W konkursie uczestniczyły jeszcze :Elena Sitarek z klasy 2 i Wiktoria Wanclik z klasy 6, dla której był to debiut w tego typu konkursie.
GRATULUJEMY SERDECZNIE!

11 kwietnia w szkole Podstawowej nr 3 w Miastku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Poezji Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 23 uczestników z 7 szkół: Zespołów Szkół w Brzeźnie Szlacheckim i Kępicach oraz SP nr 1 i nr 2 w Miastku, Dretyniu i Kamnicy.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
Dominika Kleina z klasy Ia zajęła III miejsce (op. Anna Jakubowska)
Nikola Świderek z klasy II zdobyła wyróżnienie (op. Anna Orenczak)
Bardzo gratulujemy dziewczynkom, dla których był to debiut w konkursie recytatorskim! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 kwietnia nastąpiło ogłoszenie wyników w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „It’s a piece of cake”, którego organizatorem była nasza szkoła. W kategorii klas I-IV nagrodzonych zostało dwoje naszych uczniów – Marta Łuczak z klasy IV C (II miejsce) oraz Filip Szymański z klasy IV B (III miejsce). W kategorii klas V-VII uczennica klasy VII B – Zuzanna Czapla zajęła III miejsce, a Daria Butkiewicz z klasy VII A otrzymała wyróżnienie. Do konkursu uczniów przygotowywały panie Agnieszka Kłobuch oraz Ewelina Schweda.

 

Dnia 5 kwietnia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku odbył się XLI Ogólnopolski Konkurs Młodzież Zapobiega Pożarom na szczeblu powiatowym. Wzięły w nim udział wszystkie osoby, które zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach gminnych- w tym Nasza Natalia Kamowska. W kategorii pierwszej wzięło udział 10 uczniów. Po części teoretycznej 5 najlepszych osób awansowało do finału, w którym trzeba było wykazać się praktyczną znajomością sprzętu strażackiego oraz odpowiedzieć na 2 pytania komisji. Natalia walczyła dzielnie- zdobyła 4 miejsce! Gratulujemy!

22 marca w Szkole Podstawowej nr 7 w Słupsku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji W.Broniewskiego, K.I.Gałczyńskiego i D.Wawiłow.
W Konkursie udział wzięło 90 uczestników, a nasze uczennice odniosły tak spory sukces:
Marta Łuczak zajęła I miejsce w kategorii klas 4 (opiekun G. Chwieduk)
Wiktoria Nowak zajęła III miejsce w kategorii klas 5 (opiekun G. Chwieduk)
Paulina Wodnicka zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 2 (opiekun Anna Orenczak)
Marta Łuczak otrzymała jeszcze jedną nagrodę: była najlepsza wśród recytatorów klas IV wg specjalnego Dziecięcego Jury złożonego z uczennic słupskiej SP Nr7 Słupsk. Otrzymała tę nagrodę jako jedyna recytatorka ze szkoły spoza Słupska!
GRATULUJEMY!!!

22 marca w Bibliotece Publicznej w Kępicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Magia żywego słowa. Nasze najmłodsze uczennice zajęły w nim trzy pierwsze miejsca w kat. klas I-III.
I miejsce – Krycińska Alicja – Zespół Szkół w Kępicach, opiekun Helena Wudarowicz
II miejsce – Klasa Maja – Zespół Szkół w Kępicach, opiekun Anna Jakubowska
III miejsce – Frąckiewicz Julia – Zespół Szkół w Kępicach, opiekun Anna Klepin-Lis
GRATULUJEMY SERDECZNIE!

20 marca w Biesowicach odbył się V Gminny Konkurs Poezji Niemieckiej. Nasi uczniowie zajęli tam następujące miejsca:
Asia Żyła – I miejsce w kat. klas I-III
Michał Kublik – wyróżnienie w kat. klas I-III
Weronika Weinmeister – II m. w kat. klas IV-VI
Hubert Wasilewski – III m. w kat. klas IV-VI
Ruta Ginter – II m. w kat. klas VII i gimnazjum.
Przygotowanie: Julita Łuczak i Paweł Kmieć
GRATULUJEMY!

Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej
16 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kępice odbył się V Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej organizowany przez Szkołę Podstawową w Warcinie. Jak co roku naszą szkołę reprezentowała mocna grupa uczniów. Nasze uczennice – Maja Grachel, Alicja Krycińska i Joanna Żyła (kl. I A) zajęły II miejsce, natomiast Maja Klasa, Justyna Małachowska oraz Liliana Sułkowska (kl. I B) zajęły III miejsce w kategorii zespołów klas I-III. Wśród solistów klas IV-VI Hanna Kuszińska (kl. IV A) i Daria Lubińska (kl. IV C) otrzymały wyróżnienia za swoje wykonania. Wykonawców do konkursu przygotowały panie Agnieszka Kłobuch, Julita Łuczak oraz Katarzyna Wołoszyn. Gratulujemy!Wojewódzki Konkurs Recytatorski Obcojęzycznej Poezji Miłosnej w Kobylnicy
14 lutego uczennice klas IV-VII wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylnicy. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Naszą szkołę reprezentowały – w kategorii poezji niemieckojęzycznej Milena Krumplewska (kl. IV C) i Ruta Ginter (kl. VII A), a w kategorii poezji anglojęzycznej Amelia Korab (kl. V B), Magdalena Dworakowska (kl. VII A), Maria Kujawska (kl. VII A) oraz Zuzanna Czapla (kl. VII B). Wśród laureatów konkursu znalazły się Ruta Ginter (II miejsce) oraz Maria Kujawska (wyróżnienie). Uczennice przygotowały się do konkursu pod okiem pań Eweliny Schwedy, Agnieszki Kłobuch i Julity Łuczak oraz pana Pawła Kmiecia. Serdecznie gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny na Baśń w Języku Angielskim „Far, far away…”
W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu na Baśń w Języku Angielskim „Far, far away… organizowanego przez Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach oraz Zespół Szkół w Kępicach uczennica klasy 5B Julia Śledź zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Część literacką konkursu Julia napisała pod okiem nauczycielki języka angielskiego, pani Agnieszki Kłobuch. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni!

23.11.2017 – III miejsce w konkursie profilaktycznym
W Biesowicach odbył się dzisiaj Gminny Konkurs Profilaktyczny. Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego: Julia Śledź kl. V b, Anna Kaszuba kl. VI oraz Ruta Ginter kl. VII a.
Co prawda czasu na przygotowanie się do konkursu nie było zbyt wiele, bo tylko tydzień, to jednak dziewczęta przygotowywane przez p. pedagog, Dorotę Markowską wykazały się dużą wiedzą na temat rodzajów uzależnień i zapobiegania im oraz umiejętnościami dotyczącymi pierwszej pomocy i zajęły III miejsce. Gratulujemy !


How do you spell it?
Sukces naszych 7klasistów! Za nami VI edycja międzyszkolnego konkursu „How do you spell it? organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Polanowie we współpracy z Nadleśnictwem Polanów. W kategorii drużynowej uczniowie klas VII – Aleksandra Frąckiewicz, Magdalena Dworakowska i Wojciech Łuczak zajęli II miejsce za przygotowanie lapbooka związanego z tegorocznym hasłem konkursu – Our friend forest. Do konkursu uczniów przygotowywały panie Agnieszka Kłobuch i Ewelina Schweda. Gratulujemy!


„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.
Adrian Tyrka z kl.IIIa (opiekun Janina Furman) i Julia Frąckiewicz z kl. IIIb (opiekun Anna Klepin –Lis) zajęli I miejsca w VII Gminnym Konkursie Plastycznym „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę „. Oliwia Czepanis i Julia Szymańska otrzymały w tym konkursie wyróżnienia. GRATULUJEMY!

Die schonste Weihnachtskarte – Wojewódzki Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną
Hubert Król z klasy Ib zajął III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie na Najładniejszą Kartkę świąteczną w języku niemieckim. Aleksander Lisiak z kl.Ia zdobył w tym konkursie wyróżnienie.
Opiekunem chłopców była Julita Łuczak. Gratulujemy!

„WSPÓLNE CHWILE Z RODZINĄ”.
Julia Frąckiewicz z kl.IIIB (opiekun Anna Klepin-Lis) i Róża Ginter z kl.IB (opiekun Helena Wudarowicz) otrzymały wyróżnienie w powiatowym konkursie organizowanym przez PCPR w Słupsku. Dziewczynki razem z Rodzicami wykonały prace plastyczne pt. „WSPÓLNE CHWILE Z RODZINĄ”. GRATULACJE!


Barcino – Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę w J. Niemieckim
Nasze kartki świąteczne docenione w Barcinie!
Milena Czepiel z kl.Vb zajęła 1. miejsce, a
Natan Malcahn- Śliwiński z kl.VI zajął 2. miejsce. w Gminnym Konkursie na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w J. Niemieckim.
Uczniów przygotowała p. Julita Łuczak. GRATULUJEMY!Verstehen – Interaktywny Konkurs Języka Niemieckiego
Weronika Weinmeister z kl. VI zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Interaktywnym Konkursie Języka Niemieckiego VERSTEHEN.
Uczennicę przygotowała p. Julita Łuczak. GRATULUJEMY!

17.11.2017 – Konkurs Piosenki Niemieckiej w Przytocku
W Przytocku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej „Deutsch ist fein”
W kat. klas I-III – zajęliśmy I miejsce. Uczniowie klas pierwszych śpiewali piosenki: ”Guten Morgen, guten Tag”, „Hallo Anna, hallo Beno” oraz „ Schnappi – das kleine Krokodil”.

W kat. klas IV-VI – Weronika Kujaschewska z kl. Vb zajęła I miejsce w kat. solistów. Weronika śpiewała piosenkę „Biene Maja”.
Uczniów przygotowała pani Julita Łuczak. Gratulujemy!

11 listopada 2017 roku Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotyczne i Strażackiej
W dniu naszego Święta Narodowego w Bibliotece Publicznej w Kępicach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Strażackiej. Na scenie prezentowali się młodzi wokaliści w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII i gimnazjum. Jury w składzie: pan Roman Seta, pani Ewa Żurawska – Seta oraz pan Marian Sołtysik doceniło uczniów naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca:
I m. w kategorii klas I-III otrzymał zespół WESOŁE PIERWSZAKI w składzie Maja Klasa, Liliana Sułkowska, Aleksander Lisiak, Justyna Małachowska, Majka Grachel, Alicja Krycińska, Joanna Żyła. Pierwszaki przygotowane przez panią Annę Jakubowską i panią Helenę Wudarowicz zaprezentowały utwór patriotyczny „Moja Warszawa” oraz piosenkę strażacką „Pali się„
W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce wyśpiewał zespół z klasy IVc pod kierunkiem pani Julity Łuczak. Czwartaki, w składzie Milena Krumplewska, Daria Lubińska, Julia Barczak, Marta Łuczak, Filip Gonciarz i Cezary Stelmach, wykonały piosenkę „Kocham Cię Polsko” oraz „Bo mój chłopak jest strażakiem”.
Drugie miejsce w tej kategorii otrzymała Hanna Kuszińska, która zaśpiewała przepiękny utwór z repertuaru Margaret „Kolęda Warszawska”. Hanię do występu przygotowała mama – pani Karolina Kuszińska.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

10 listopada 2017 roku XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „To Wszystko Polska” w Miastku
WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC W MIASTKU!
I miejsce: Hanna Kuszińska – kategoria pieśń, klasy IV-V (opiekun Karolina Kuszińska);
I miejsce: Magdalena Dworakowska – kategoria poezja, klasy VI-VII (opiekun p. Grzegorz Chwieduk);
II miejsce: Alicja Krycińska – kategoria proza, klasy I-III (opiekun p. Helena Wudarowicz);
II miejsce: Maja Klasa – kategoria pieśń, klasy I-III (opiekun p. Anna Jakubowska);
II miejsce: Paulina Śledź – kategoria pieśń, klasy VI-VII (opiekun p. Stanisław Szymański);
III miejsce: Marta Łuczak – kategoria poezja, klasy IV-V (opiekun p. Grzegorz Chwieduk);
wyróżnienie: Zuzanna Mielczarek – kategoria poezja, klasy I-III (opiekun p. Janina Furman);
wyróżnienie: Milena Krumplewska – kategoria proza, klasy IV-V (opiekun p. Grzegorz Chwieduk);
wyróżnienie: Ruta Ginter – kategoria proza, klasy VI-VII (opiekun p. Grzegorz Chwieduk).


24 października 2017 Gminny Konkurs Profilaktyczny
24 października 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Kępicach odbył się finał Gminnego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach.
W kategorii klas I-III -forma teatralna – klasy Ia i Ib przygotowane przez Panią Annę Jakubowską i Helenę Wudarowicz zajęły II miejsce. Uczniowie przedstawili scenkę pt. „Portal społecznościowy – o jeden krok za daleko”.
W kategorii klas IV-VI – klasa Va pod opieką Pani Bożeny Sulimy zajęła dwa I miejsca: w kategorii forma teatralna oraz plakat. Temat przewodni dla tej kategorii wiekowej brzmiał „Stop hejtowi”.
Serdecznie gratulujemy!

Przyroda Powiatu w Obiektywie
Organizatorem corocznego konkursu fotograficznego, wpisującego się w działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, jest Starosta Słupski. Do konkursu nadesłano 61 zgłoszeń.
Cel i tematyka konkursu:
• uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno przyrody a także zachęcanie do poznawania przyrody powiatu słupskiego,
• ukazanie piękna i bogactwa naturalnego powiatu słupskiego,
• odkrywanie miejsc przyrodniczo cennych w powiecie słupskim,
• propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród mieszkańców powiatu,
• wyłonienie zdjęć najlepiej odzwierciedlających piękno przyrody w sposób promujący walory przyrodnicze powiatu słupskiego

W kategorii „Przyroda oczami dzieci”
II miejsce zajął Artur Kaca za zdjęcie „Szaraczek”
III miejsce oraz wyróżnienie Julia Śledź za prace „Wodopój nektaru” i „Zimowy gość”

W kategorii „Przyroda oczami młodzieży”
wyróżnienie Zuzanna Czapla za zdjęcie „Domownik”