Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2015/2016

Wyniki sprawdzianu klas szóstych
12a
 
 
 
 
 

XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Morze, nasze morze”
Uczennica Agata Kabulska została laureatem konkursu plastycznego „Morze, nasze morze” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Wicku. Uczennicę przygotowała pani Janina Furman. Gratulujemy!
 

17.06.2016r. XIII Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie
W kat. kl. drugich II m-ce zdobyła Aleksandra Kwiatkowska przygotowana przez mgr Julitę Łuczak
W kat. kl. trzecich II m-ce zdobyła Zuzanna Światek-Brzezińska przygotowana przez mgr Krystynę Łyszyk
W kat. kl. czwartych wyróżnienie zdobyła Anna Kaszuba przygotowana przez mgr Bożenę Sulimę
W kat. kl. piątych wyróżnienie zdobył Wojciech Łuczak przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę
W kat. kl. szóstych II m-ce zdobyła Agata Kabulska przygotowana przez mgr Bożenę Sulimę. Gratulujemy!
 

Święto niezapominajki
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Warcino – Laura Kowalska zajęła I miejsce a Alicja Grabowska – III miejsce. Uczennice przygotowała pani Janina Furman. Gratulujemy!
 

Festiwal Piosenki Bajkowej i Filmowej – Kępice
Podczas obchodów Dni Kępic odbył się II Festiwal Piosenki Bajkowej i Filmowej. Zuzanna Sołowińska zajęła w nim III miejsce, a Filip Gonciarz zdobył wyróżnienie.
Uczniów przygotowała pani Julita Łuczak. Gratulujemy!
 

Barszcz ginie w EKO GMINIE – Kępice
W gminnym konkursie na plakat klasa 3b zajęła II miejsce – opiekun p. Krystyna Łyszyk, a klasa 2c – zajęła III miejsce – opiekun p. Julita Łuczak. Gratulujemy!
112

111
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Gminny Konkurs Profilaktyczny – Twoja postawa innym pomaga
Klasa 2b pod opieką pani Anny Jakubowskiej zajęła I miejsce w kategorii scenka
Klasa 2a od opieką pani Heleny Wudarowicz zajęła II miejsce w kategorii scenka
Klasa 2c pod opieką pani Julity Łuczak zajęła I miejsce w kategorii plakat
Gratulujemy!

 
14.06.2016r. Uroczyste podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

W Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Zespół Szkół w Kępicach w roku szkolnym 2015/16 w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych zajął II miejsce w powiecie słupskim , a w klasyfikacji chłopców III miejsce . Uczniów do udziału w Olimpiadzie Sportowej przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego : mgr Czesław Burglin – chłopcy i mgr Małgorzata Bartosik – dziewczęta. Chłopcom i dziewczętom uczestniczącym w zmaganiach sportowych gratulujemy osiągniętych sukcesów.
124
 

 
 
  
  
   
 
   

07.06.2016r. XI Międzyszkolny Konkurs Mistrz Klawiatury

Już po raz jedenasty w miasteckim gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury”, zorganizowany przez nauczycieli informatyki. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.
Do rywalizacji o miano Mistrza Klawiatury stanęło 30 uczniów ze szkół podstawowych i 29 uczniów gimnazjów.
W kategorii – klas I-III ze szkół podstawowych II miejsce zajął Konrad Szewczyk. W kategorii klas IV-VI Marta Bućko zajęła III miejsce. Uczniów przygotowała K. Kabulska i M. Bartosik. Gratulujemy!

23.05.2016 r. XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku.

Lena Burdyl z klasy IIa, Hania Leonczuk z klasy IIIa i Daria Butkiewicz z klasy Va otrzymały wyróżnienia w kategorii proza. Podsumowanie odbyło się 23 maja 2016 roku w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Opiekunem 3 wyróżnionych za opowiadania uczennic jest mgr Grzegorz Chwieduk.

 

23.05.2016 r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej – minipiłka nożna.

Drużyna piłki nożnej chłopców (Mistrzowie Powiatu Słupskiego) przygotowana przez Czesława Burglina oraz rodziców: Jerzego Łuczaka i Daniela Rzepkowkiego zajęła VI miejsce w województwie pomorskim.  Finały odbywały się w Nowym Stawie koło Malborka. Sukces ten wywalczyli uczniowie: Michał Czapla, Kacper Hałas, Filip Klimek, Kacper Lewandowski, Wojciech Łuczak, Krzysztof Rzepkowski, Oskar Stępień, Fabian Strzyżewski i Jakub Wybacz. Gratulujemy!

 

22.04.2016r. Gminny Konkurs Recytatorski „Magia żywego słowa oczami polskich poetów” w Kępicach

Organizatorem Konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kępicach. W kategorii klas I+III I miejsce zdobyła Wiktoria Nowak, miejsce II – Milena Krumplewska, a miejsce III – Julia Frąckiewicz. Uczennice zostały przygotowane przez Panie: Annę Osmólska, Helenę Wudarowicz i Anna Klepin-Lis. Gratulujemy!

16 kwietnia 2016r. Harcerski Festiwal Form Artystycznych „Zgrywus 2016” w Miastku

I miejsce w kat.: piosenka solo zajęła Weronika Kujaschewska

I miejsce w kat.: piosenka duet  dla 18 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki” w Kępicach

II miejsce w kat.: wiersz zajął Patryk Skowroński

II miejsce w kat.: taniec dla całej gromady zuchowej

II miejsce w kat.: piosenka również dla całej gromady zuchowej

Zuchów przygotowała mgr Krystyna Łyszyk. Gratulujemy!

 

16 kwietnia 2016r. XXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej” w SP nr 1 w Słupsku

W kat. klas trzecich I miejsce zdobyła Wiktoria Nowak. Recytowała wiersz Małgorzaty Nawrockiej pt. „Nie bój się marzyć o niebie”. Uczennicę przygotował mgr Grzegorz Chwieduk.

W kat.  Klas piątych I miejsce zdobyła Magdalena Dworakowska. Recytowała wiersz Zbigniewa Herberta pt. „Homilia”. Uczennica została przygotowana przez mgr Grzegorza Chwieduka.

Gratulujemy!

 

14.04.2016r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej – mini koszykówka – Kobylnica

Drużyna chłopców przygotowana przez mgr. Czesława Burglina zajęła II miejsce w powiecie słupskim. W jej skład wchodzili uczniowie: Dorian Brzeziński, Michał Czapla, Kacper Hałas, Jakub Król, Igor Krumplewski, Wojciech Łuczak, Jakub Musielak, Jakub Radzikowski, Krzysztof Rzepkowski, Oskar Stępień, Fabian Strzyżewski, Filip Klimek i Damian Miśkiewicz. Gratulujemy!
04-06.03.2016r. Rajd Harcerski „Alaska – Jestem Harcerzem” w Biesowicach
Drużyna w składzie: Sandra Grudniewska, Amelia Korab, Weronika Kujaschewska, Julia Kurkierewicz, Andżelika Madejska, Bartosz Nesterowicz, Patryk Skowroński, Zuzanna Świątek-Brzezińska, Hubert Wasilewski prowadzona przez Panią Krystynę Łyszyk zajęła w tym rajdzie I m-ce. Podczas Rajdu opiekę nad harcerzami pomagała sprawować Pani Sylwia Wasilewska. Organizatorem Rajdu była PWDH „Złote Echo”. Gratulujemy!

 

8.04.2016r. Wojewódzki Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego – Miastko
Marta Łuczak zajęła w tym konkursie II miejsce. Uczennicę przygotowała p. Anna Jakubowska. Gratulujemy!

3 marca 2016 roku IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego w Słupsku

Dnia 3 marca 2016 r. odbył się IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego ph. Ty, poezjo, pierwsza wznieć iskrę i na skrzydłach nas nieś. W tegorocznej edycji konkursu zaprezentowało się 57 uczestników z 15 szkół podstawowych z: Miastka, Lęborka, Kępic, Głobina, Trzebielina, Biesowic, Potęgowa, Słonowic, Kołczygłów oraz z sześciu z grodu nad Słupią. W silnej stawce zdobyliśmy 2 wyróżnienia: Wiktoria Nowak z klasy IIIa i Weronika Weinmeister z klasy IV. Uczennice przygotował Grzegorz Chwieduk.

30 29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03 marca 2016r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej – eliminacje powiatowe w mini piłkę ręczną chłopców w Potęgowie

Drużyna w składzie: Dorian Brzeziński, Michał Czapla, Kacper Hałas, Filip Klimek, Jakub Król, Wojciech Łuczak, Damian Miśkiewicz, Jakub Radzikowski, Krzysztof Rzepkowski, Oskar Stępień, Fabian Strzyzewski, Oskar Sznejder przygotowana przez Pana Czesława Burglina zajęła II miejsce w powiecie słupskim.

12 lutego 2016r. Regionalny Konkurs Recytatorski Obcojęzycznej Poezji Miłosnej w Kobylnicy

Blisko 70. recytatorów wzięło udział VI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej, który w piątek (12 lutego) odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy. W tym roku udział w konkursie zgłosiło 16 szkół podstawowych (36 uczestników) oraz 14 gimnazjów (33 uczestników).
Naszą szkołę reprezentowały: Ruta Ginter kl. Va oraz Agata Kabulska kl.VIb.

Ruta Ginter zajęła II Miejsce w kategorii poezji niemieckojęzycznej. Ruta recytowała wiersz J.W. von Goethe „Die liebende schreibt…”. Uczennicę przygotowała Pani Julita Łuczak. Gratulujemy !
12 lutego 2016r. Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej w Kępicach

12 lutego w Sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Kępicach odbyła się trzecia edycja Konkursu Angielskiej Piosenki Walentynkowej. W tym roku naszą szkołę reprezentowali:

Karol Szewczuk kl.IV z piosenką “Just the way you are” Bruno Mars

Magdalena Gałka kl. VIa z piosenką  „I follow River” ’ Lykke Li

Weronika Kujaschewska kl. IIIb z piosenką – “Listen to your heart” Roxette

Wiktoria Nowak, Hanna Leonczuk kl. IIIa z piosenką “Love me like you do” Ellie Goulding.

Laura Kowalska, Paulina Śledź kl. Va /Vb z piosenką – „Diamonds” Rihanna

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Weronika Kujaschewska zajęła I miejsce w kategorii soliści klasy I-III, a Wiktoria Nowak i Hanna Leonczuk zajęły III miejsce w kategorii zespoły klasy I-III.

Uczennice przygotowała Pani Agnieszka Kłobuch. Gratulujemy !!!

31 32 33 34

 

 

 

 

 

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.01.2016 „Czy orkiestra może być cool?”

Dnia 29 stycznia 2016 roku podczas koncertu karnawałowego pt. WEST END-BRODWAY uczennica klasy VI a Alicja Grabowska odebrała dyplom za zajecie I miejsce w konkursie na relację z koncertów Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku zorganizowanym w ramach projektu pn. „Czy orkiestra może być „cool”?. Koncerty były skierowane do dzieci i dorosłych powiatu słupskiego. Dyplom Ali wręczył dyrektor i zarazem dyrygent orkiestry Pan Bohdan Jarmołowicz. Razem z dyplomem Ala otrzymała zaproszenie na koncerty orkiestry.

24 21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.11.2015 Powiatowy konkurs plastyczny „Przyjaciele zwierząt”

26.11.2015 udaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Słupsku. Z przedszkola pojechały tam trzy finalistki przedszkolnego konkursu. Były to Zuzia Trzecińska, Zuzia Watta-Skrzydlewska oraz Róża Ginter, a ze Szkoły Podstawowej Ruta Ginter, Ala Grabowska i Hania Kuszińska. Pojechaliśmy tam na zaproszenie słupskiego oddziału Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa. Pan starosta wręczył zwycięzcom konkursu nagrody. Naszym zwycięzcą okazała się Róża Ginter, która w powiecie zdobyła II miejsce. Nikt z uczestników spotkania nie wyjechał bez nagrody. Z zadowolonymi minami udaliśmy się na wieżę siedziby starostwa, gdzie usłyszeliśmy historię zegara, jaki tam się znajdował. Odwiedziliśmy też wystawę prac regionalnych artystów czyli rzeźbiarzy i malarzy z powiatu słupskiego. Ten dzień był bardzo miły!

DSC_0416 DSC_0442 DSC_0425

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.11.2015 XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „To wszystko Polska”

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „To wszystko Polska”, który odbył się 10 listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miastku.
W sumie 8 naszych uczniów znalazło się wśród laureatów: 2 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca i 3 trzecie miejsca!
I miejsce: Marta Łuczak z klasy IIb (poezja) – op. Anna Jakubowska;
I miejsce: Milena Krumplewska z klasy IIa (pieśń) – op. Helena Wudarowicz;
II miejsce: Wiktoria Nowak z klasy IIIa (proza) – opiekunowie Anna Osmólska i Grzegorz Chwieduk;
II miejsce: Zuzanna Czapla z klasy Vb (poezja)- opiekunowie Bożena Sulima i Grzegorz Chwieduk;
II miejsce: Weronika Kujaschewska z klasy IIIb (pieśń) – op. Krystyna Łyszyk;
III miejsce: Hanna Kuszińska z klasy IIc (proza) –op. Julita Łuczak;
III miejsce: Patryk Skowroński z klasy IIIb (poezja)- op. Krystyna Łyszyk;
III miejsce: Ruta Ginter z klasy Va (proza)- op. Grzegorz Chwieduk.

Gratulujemy.

20151110_100338 20151110_125832

 

 

10.10.2015r. Konkurs Plastyczny pt. „Grzyby naszych lasów” w Korzybiu

Podczas IX Otwartych Mistrzostw w Zbieraniu Grzybów organizowanego przez Powiat Słupski, Nadleśnictwo Warcino, Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie, Sołectwo Korzybie i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Kępice oraz Gminę Kępice odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych z powiatu słupskiego pt. „Grzyby naszych lasów”. Uczennica klasy VI A Alicja Grabowska w kategorii kl. IV-VI zajęła I miejsce.

Gratulujemy.

123

2.10.2015 r. XVI Konkurs Recytatorski BARWY JESIENI w Miastku
Kategoria klas 0-III
I miejsce – Marta Łuczak z klasy IIb  przygotowana przez p. Annę Jakubowską
wyróżnienie – Wiktoria Nowak z klasy IIIa przygotowana przez p. Annę Osmólską
Kategoria IV-VI
II miejsce Zuzanna Czapla z klasy Vb przygotowana przez p. Bożenę Sulimę.

Gratulujemy.