Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2011/2012

20 czerwca 2012 r. Gminny Konkurs – Rodzice-Dom-Praca w Kępicach.
Konkurs organizował Ośrodek Pomocy Społecznej.
I miejsce zdobyła Natalia Domaros kl. VA. II miejsce zdobyła Magdalena Kępczyńska kl. VB. Gratulujemy!

13 czerwca 2012 r. IX Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie.
Uczennica klasy IIA Alicja Grabowska zajęła II miejsce – przygotowanie Pani Krystyna Łyszyk.
Uczennica klasy IIIB Paulina Purowska zajęła II miejsce – przygotowała pani Anna Klepin-Lis.
Uczennica klasy IVB Julia Wasilewska zajęła III miejsce – przygotował pan Andrzej Taukin.
Uczennica klasy VA Oliwia Skowrońska zajęła II miejsce – przygotowała pani Bożena Sulima.
Uczeń klasy VI Bartłomiej Trąbiński zajął II miejsce – przygotowała pani Bożena Sulima. Gratulujemy!

czerwiec 2012 r. „Zakręcona akcja”
Pani Julita Łuczak podsumowała całoroczną akcję zbierania zakrętek od butelek. Udało się zebrać 500kg tego surowca. Konkurs wygrał Krystian Czarnowski (około 100kg). Pięciu najlepszych zbieraczy pojedzie na ufundowaną przez organizatora wycieczkę.

zakrecona

czerwiec 2012 r. Chłopcy przygotowywani przez pana Czesława Burglina w ogólnej punktacji zdobyli I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży. To największy sukces sportowy w historii szkoły! GRATULUJEMY!

25-27 maja 2012 r. XV Rajd Środkowopomorski w Kępicach.
18 GZ Leśne Ludki-Skrzat zajęła III miejsce na I Trasie Zuchowej. 18GZ Leśne Ludki-Poziomki zajęła I miejsce na I Trasie Zuchowej. Zuchów przygotowała Krystyna Łyszyk. Gratulujemy!

23 maja 2012 r. Finał Wojewódzkich XL Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Chojnicach.
Czwórbój lekkoatletyczny chłopców – drużyna w składzie: Szewczuk Paweł, Trzeciński Mariusz, Fiszbak Łukasz, Kąkel Krystian, Pestka Michał, Justka Michał zajęła VII miejsce. Uczniów przygotował pan Czesław Burglin. Gratulujemy!

18 maja 2012 r. Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” w Kępicach.
Uczeń Michał Koziarekzajął I miejsce w kategorii klasa I-III, natomiast uczennica Sara Grabiec I miejsce w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy!

24 kwietnia 2012 r. VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego w Miastku.
Uczennica Ruta Ginter z kl. IB przygotowana przez Helenę Wudarowicz zajęła I miejsce. W konkursie brali również udział: Julia Wasilewska kl. 4B, Kacper Hałas kl. 2A, Ewa Ginter kl. 5B, Martyna Klasa kl. 3A, Paweł Szewczuk kl. 6. Gratulujemy!

19 kwietnia 2012 r. XXXV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Sycewicach – etap powiatowy.
Drużyna w składzie: Patryk Rosołowski kl. V, Jakub Zautra kl. VI, Sara Grabiec kl. V zajęła IV miejsce. Uczniów przygotowała pani Małgorzata Bartosik. Gratulujemy!

16 kwietnia 2012 r. Półfinał Wojewódzki Mini Piłki Ręcznej Chłopców w Debrznie.
Drużyna w składzie: Michał Pestka kl. VI, Paweł Szewczuk kl. VI lewoskrzydłowy, Jakub Zautra kl. VI kołowy, Artur Starzyński kl. VI prawoskrzydłowy Mariusz Trzeciński kl. VI prawy rozgrywający, Łukasz Fiszbak kl. środkowy rozgrywający, Michał Justka kl. VI lewy rozgrywający, Krystian Kąkel kl. VI bramkarz – rezerwa, Przemysław Wróblewski kl. VB, Czarek Czarnowski kl. VB, Michał Ślusarz kl. VB, Krystian Kosior kl. VI – rezerwa zawodników zajęła II miejsce. Drużynę przygotował pan Czesław Burglin. Gratulujemy!

14 kwietnia 2012 r. XV Harcerski Festiwal Form Artystycznych Zgrywus 2012 w Miastku.
18 GZ zdobyła statuetkę w konkurencji 'Taniec’ w kategorii – zuchy; w konkurencji 'Kabaret’ kategorii -zuchy; w konkurencji 'Piosenka zastęp’ w kategorii – zuchy. Natalia Markwant i Maja Ziemianowicz z 18 GZ zdobyły statuetkę w konkurencji 'Piosenka duet’ w kategorii – zuchy. Natalia Markwant zdobyła statuetkę w konkurencji 'Twórczość własna’ w kategorii – zuchy. Gromadę zuchową przygotowała Krystyna Łyszyk. Gratulujemy!

04 kwietnia 2012 r. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu” w Kończewie.
Uczennica Anna Ziemianowicz zajęła II miejsce w kategorii „pisanka” natomiast Maja Ziemianowicz otrzymała Nagrodę Specjalną. Gratulujemy!

20 marca 2012 r. Gminny Konkurs Recytatorski w Kępicach.
Uczeń Michał Koziarek zajął II miejsce. Recytował wiersze Jana Brzechwy: „Kwoka” i „Kijanki”. Gratulujemy!

20 marca 2012 r. Powiatowa Olimpiada Młodzieży Mini Piłka Ręczna Chłopców w Potęgowie
Drużyna w składzie: Michał Pestka kl. 6 – bramkarz, Paweł Szewczuk kl. 6 lewo skrzydłowy, Jakub Zautra kl. 6 – kołowy, Artur Starzyński kl. 6 – prawoskrzydłowy, Mariusz Trzeciński kl. 6 – prawy rozgrywający, Łukasz Fiszbak kl. 6 – środkowy rozgrywający, Michał Justka kl. 6 – lewy rozgrywający oraz rezerwa: Krystian Kąkel kl.6, Krystian Kosior kl.6, Przemysław Wróblewski kl.5, Cezary Czarnowski kl. 5, Michał Ślusarz kl.5. Przygotowana przez pana Czesława Burglina zdobyła Mistrzostwo Powiatu Słupskiego. Gratulujemy!

17 marca 2012 r. Hufcowe Zawody Sportowe Zuchów i Harcerzy w Dretyniu.
18 GZ Leśne Ludki pod opieka pani Krystyny Łyszyk zajęła I miejsce w kategorii – zuchy. Gratulujemy!

Właśnie skończył się Europejski Rok Wolontariatu. W naszej szkole najprężniej działała i nadal działa grupa gimnazjalistów zorganizowana przez Panią Agatę Rabendę. W skład wchodzą uczniowie klas II i III pobliskiego Gimnazjum: Marta Ginter, Oliwia Kołodziej, Maksymilian Wawrzyniak, Jacek Gryczka, Jagoda i Ewelina Pachlita i Wojciech Markowski.

Dyżury naszych spotkań z młodszymi kolegami z podstawówki przypadają raz w tygodniu. Już po przekroczeniu progu szkolnej świetlicy witają nas entuzjastyczne okrzyki uczniów, niecierpliwie czekających na kolejne zabawy. Zajęcia rozpoczynamy od wspólnego odrabiania prac domowych, dopiero potem możemy się pobawić. Do naszych obowiązków należy urozmaicanie czasu dzieciom spędzającym czas pozalekcyjny na świetlicy. Na szczęście pamiętamy jeszcze zabawy, takie jak zabawa w chowanego, w berka, ciepło-zimno, skakanie na skakance. Wspólnie malujemy, układamy origami, bawimy się klockami. Nasi wychowankowie odwdzięczają się nam uśmiechem oraz niecierpliwym oczekiwaniem na kolejne spotkania.

Myślę, że wolontariat jest naprawdę wspaniałą rzeczą i każdy powinien w niej uczestniczyć. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie kontynuowany. Opr. Marta Ginter

08 marca 2012 r. Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Kobieta i jej światy” w Ełku.
Grzegorz Chwieduk zajął I miejsce. Gratulujemy!

18 stycznia 2011 r. Turniej Minisiatkówki dziewcząt w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2011/2012 w Ustce. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

16 stycznia 2011 r. Turniej Minisiatkówki chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2011/2012 w Ustce. Drużyna w składzie: Łukasz Fiszbak kl. 6, Mariusz Trzeciński kl. 6, Michał Justka kl. 6, Grochowski Patryk kl. 6, Paweł Szewczuk kl. 6, Jakub Zautra kl. 6, Krystian Kakel kl. 6, Starzyński kl. 6 zajęła I miejsce. Uczniów przygotował pan Czesław Burglin. Gratulujemy!

9 grudnia 2011 r. II Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” organizowanym przez Zespół Szkół w Korzybiu.
I miejsce zajął Michał Koziarek-opiekun Janina Furman; II miejsce Alicja Wolańska – opiekun Anna Klepin-Lis; wyróżnienie Mikołaj Tyrka – opiekun Anna Osmólska. Gratulujemy!

06 grudnia 2011r. VIII Gminny Konkurs Wiedzy o AIDS w kategorii Szkoła Podstawowa w Biesowicach.
I miejsce zajął uczeń Przemysław Wróblewski z klasy 5B; II miejsce zajęła Ewa Ginter z klasy 5B. Gratulujemy!

29 listopada 2011r. VIII Gminny Konkurs Profilaktyczny „Wolny od nałogów – prowadzę zdrowy styl życia” w Biesowicach.
I miejsce zajęła Magdalena Szczerba z klasy 6. Uczennicę przygotowała pani Dorota Markowska. Gratulujemy!

04 listopada 2011 r. Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Biesowicach.
Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulujemy!

26 października 2011 r. Gminny Konkurs Plastyczny „Barwy Jesieni” w Biesowicach.
W kategorii klas I-III Wyróżnienie zdobyła Alicja Wolańska z klasy 3B – opiekun pani Anna Klepin-Lis. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła Ewa Ginter – opiekun pani Janina Furman. Wyróżnienie Weronika Butkiewicz z klasy 5 – opiekun pani Janina Furman.

06 października 2011 r. Powiatowa Olimpiada Sportowa Szkół Podstawowych w Kępicach.
Nasz drużyna zajęła III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Kąkel kl. VI, Radosław Staszko kl. IVB, Radosłąw Osmólski kl. VB, Mateusz Klimek kl. IVA, Michał Dobek kl. IVB, Michał Pestka kl. VI, Łukasz Fiszbak kl. VI, Czarek Czarnowski kl. VB, Paweł Szewczuk kl. VI, Mariusz Trzeciński kl. VI, Patryk Grochowski kl. VI. Gratulujemy!

23-24 września 2011 r. Zbiórka Żywności realizowana w markecie POLO w Kępicach.
32 uczniów klas 5 i 6 pod kierunkiem pani Doroty Markowskiej i przy współpracy Banku Żywności w Słupsku zebrało około 370 kg żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Pracownicy Banku w podziękowaniu za sprawną akcję 30 września rozmawiali z uczniami o promocji i organizacji pracy wolontariatu w zakresie akcji społecznej „Solidarni w ubóstwie”.

22 września 2011 r. Gminny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych w Przytocku.
Nasza drużyna w składzie: Julia Wasilewska kl. 4B, Sandra Kiełpińska kl. 4A, Natalia Domasz kl.5A, Klaudia Turowska kl. 5A zajęła I miejsce. Gratulujemy!