Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sprzątanie świata

Tegoroczne sprzątanie świata odbyło sie pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je!”. Rozpoczęliśmy zbiórką na placu apelowym. Uczniowie otrzymali rękawice, worki i karty segregacji śmieci. Po przydzieleniu poszczególnym klasom terenów do sprzątania – rozpoczęliśmy pracę. Posprzątaliśmy teren przyszkolny, drogą do miejscowości Lużki, drogę i teren do Chomic, ul. Szkolną, Buczka, las za Placem Wolności, las za kotłownią w kierunku do Chomic, ul. Niepodległości, ścieżkę przy cmentarzu komunalnym, las i ścieżkę wiodąca do działek w Warcinie, ul. Kościelną, ul. Jancy, okolice stadionu. Pozbierane i posegregowane śmieci zostały umieszczone w powiązanych workach i przeznaczone do wywiezienia.

Koordynatorem akcji była pani Dorota Markowska.

Wszystkim uczniom dziękujemy za pracę jaką wykonali w tym ważnym dla naszego środowiska dniu.