Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

SADZENIE LASU – ZIELONYM DO GÓRY

W ramach kampanii „Sadzimy 1000 drzew na minutę” we współpracy z Nadleśnictwo Warcino w dniu 10 maja 2018 roku uczniowie klas III oraz IV- VII Zespołu szkół w Kępicach przeprowadzili wiosenne sadzenie lasu.
Niestety droga, jaką musieliśmy pokonać do miejsca sadzenia była długa, prawie 2-kilometrowa. No i jeszcze to słońce! Piekło niemiłosiernie! Ale daliśmy radę!
Na początku szybki instruktaż, w którym panowie leśniczowie dokładnie pokazali uczniom jak prawidłowo należy sadzić drzewka, tak aby sadzonki się przyjęły i dobrze rosły. Wszyscy nauczyli się, jak prawidłowo przygotować sadzonki do sadzenia i jak się z nimi przemieszczać do miejsca , gdzie będą sadzone.
Jako ważny element leśnicy pokazali uczniom, jak prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie używać narzędzia takiego jak kostur przy sadzeniu drzewek. Z kosturem niektórzy uczniowie spotkali się po raz pierwszy w życiu.
Po zadaniach przygotowawczych uczniowie mogli wreszcie rozpocząć sadzenie drzewek robiąc to początkowo z pewną obawą, lecz z biegiem czasu bardziej ochoczo i z większą wprawą.
W ramach akcji uczniowie posadzili łącznie sporo sadzonek jednorocznej sosny – oczywiście zielonym do góry!