Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Pierwszy dzień wiosny

Michael Jackson – ikona muzyki pop – pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy dzień wiosny. Dzień rozpoczął się od apelu, na którym Pan Dyrektor przekazał na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Zuzanny Czapli – klucz do szkoły. Od tego momentu władzę w szkole przejęli najstarsi uczniowie. To oni tego dnia pełnili rolę nauczycieli i obsługi szkoły. Pan Dyrektor sprawił wszystkim jeszcze jedną niespodziankę – przepyszny i przepiękny tort . Był on nagrodą i podziękowaniem dla całej społeczności szkolnej za odbytą wizytację kuratoryjną.
Po trzech pełnych wrażeń lekcjach nastąpiła część artystyczna. Na początku dziewczęta z klas trzecich – przygotowane przez Panią Sylwię Ziemską- zatańczyły układ taneczny, którym zajęły III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym Kaszubski Stolem w Kartuzach. Po dziewczynach na scenie pojawili się uczniowie starszych klas. Prezentowali oni układy taneczne w rytmie znanych utworów Michaela Jacksona. Usłyszeliśmy m.in. : Thriller, Black or withe, Billie Jean. Trzeba przyznać, że młodzi tancerze wykazali się niezłymi umiejętnościami i pomysłowością. Klasa IVa zatańczyła razem ze swoją wychowawczynią panią Bożenką Sulimą, w klasie IVb na taniec odważyli się dwaj chłopcy: Hubert i Patryk, klasa V zaskoczyła wszystkich wspaniałą charakteryzacją, w klasie VIa największy aplauz wzbudził tańczący Dominik, a klasa VI b – jak przystało na klasę sportową – zaprezentowała choreografię z motywami siatkarskimi. 21 marca upłynął wszystkim w bardzo miłej i tanecznej atmosferze.