Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Pierwszy Dzień Wiosny

Na ten dzień czekają wszyscy uczniowie, gdyż to wtedy oni obejmują władzę nad szkołą. Rozpoczęliśmy od uroczystego apelu, na którym uczniowie klasy V – Oliwia Pela, Martyna Klasa i Jakub Dramiński przedstawili scenkę o tym jak można wesoło spędzić czas w szkole w tak zwanym Dniu Wagarowicza. Następnie Pan Dyrektor wręczył przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Dominice Tomaszewskiej – symboliczny klucz do szkoły. Od tego momentu uczniowie zawładnęli szkołą – wcielili się w role nauczycieli, konserwatora, woŸnej, pedagoga. Wszyscy podeszli do swoich obowiązków bardzo rzetelnie. Lekcje zostały przeprowadzone bardzo pomysłowo a korytarze i teren wokół szkoły lśniły czystością.

Drugą część dnia wypełniły występy artystyczne. Klasy młodsze z przepięknymi wiosennymi akcentami wykonywały wiosenne piosenki a klasy starsze pokazały swój talent w MINI PLAYBACK SHOW. Zabawy było co niemiara. Niektórzy wykazali się naprawdę ogromnym talentem! Brawa długo nie ucichały. Gratulujemy wszystkim występującym i dziękujemy za mile spędzony dzień!