Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Odszedł nasz Pele

W dniu 27 lutego 2008 na Cmentarzu Komunalnym w Kępicach odbył się pogrzeb Jerzego Furmana. Na zakończenie uroczystości żałobnej dyrektor szkoły powiedział kilka słów.

Chciałbym pożegnać Jurka w imieniu Kolegów z Klubu Piłkarskiego Garbarnia oraz Uczniów Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Kępicach Jerzy Furman urodził się w Kępicach. Od 12 roku życia zaczął bawić się w piłkę nożną, grając w trampkarzach. W wieku 14 lat grał już w juniorach. Jego talent został szybko zauważony. Mając 16 lat zadebiutował w seniorach Klubu Piłkarskiego Garbarnia. Z Drużyną tą w 1977 roku (miał wówczas 19 lat) zdobył tytuł najlepszej drużyny klasy okręgowej byłego woj. słupskiego. Dzięki doskonałej technice został uznany najlepszym zawodnikiem naszego Klubu. Otrzymał od kolegów pseudonim PELE. Od kilku lat, razem z UKS Garbarnia organizujemy Międzyszkolne Turnieje Piłki Nożnej o puchar Jerzego Furmana.

W latach 80-ych nielitościwa choroba, a dzisiaj śmierć zabiera nam człowieka o złotej duszy, człowieka prawego charakteru. Przez wiele lat cierpienia zdawał obie sprawę, ze od nas odchodzi. Żal mu było swych marzeń o szczęściu w życiu osobistym, o pracy, o sukcesach sportowych. Pozostanie dla nas wzorem współżycia koleżeńskiego, pracowitości, odpowiedzialności, a swoją cichą , pogodną śmiercią daje nam po raz ostatni przykład, jak cierpliwie godzić się z wyrokami Opatrzności Bożej!

Spoczywaj w pokoju!