Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Młodzicyfrowi.pl”

Od 9 października uczniowie Naszej Szkoły- klasy VI,VII i VIII biorą udział w projekcie naukowo-badawczym pt. „Młodzicyfrowi.pl”, do którego zgłosiła szkołę Magdalena Budzyńska. Projekt stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Projekt prowadzony jest przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG z siedzibą w Gdańsku. Po przeprowadzeniu projektu naukowo-badawczego uzyskamy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:
1. w jaki sposób młodzież szkolna korzysta z mediów cyfrowych, w szczególności ze smartfonów oraz portali społecznościowych?
2. jakie cyber-zagrożenia stają się udziałem młodych osób?
3. jaki jest kształt, jaka jest jakość relacji w rodzinie osób biorących udział w badaniu?
4. jak młodzi ludzie oceniają swoje zadowolenie z życia, jak bardzo są szczęśliwi, jaką mają wolę do życia, jaki mają wpływ na dziejące się wydarzenia?

Wyniki dotychczas zrealizowanych przez Fundację badań są podstawą do działań edukacyjnych, które wspierane są między innymi przez Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Komisję Episkopatu Polski.