Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Kurs e-learning „Misja: Bezpieczny internet”

Uczniowie klasy VI zachęceni przez swojego wychowawcę i nauczyciela zajęć komputerowych panią Magdalenę Budzyńska, wzięli udział w kursie e-learning dla 9 – 11 latków –„Misja: Bezpieczny Internet”. Jest to element serwisu www.sieciaki.pl, który dzięki wykorzystaniu nowych technologii uatrakcyjnia proces nauczania i przekazywania wiedzy w ciekawy sposób. Kurs ten zbudowany jest z trzech etapów, na które składa się 5 misji i omawiają one zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w sieci tj.: cyberprzemoc, hejt, niebezpieczne treści, prawa autorskie, zakupy w sieci, znajomości online i uzależnienia od internetu.

Każda część zawiera dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktyczne ćwiczenia, umożliwiające wykorzystanie zdobytych wiadomości.
Po zakończonym kursie uczeń otrzymuje tytuł „Sieciaka”.
Zdobyta wiedza na pewno przyda się uczniom teraz i w przyszłości. Zachęcamy wszystkich do odbycia kursu.