Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”.
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do tej fantastycznej akcji. Uczniowie klas I-VI zjedli wspólnie zdrowe i pożywne śniadanie, które wcześniej sami przygotowali. Klasy młodsze recytowały wiersze i śpiewały piosenki oraz świetnie się bawiły podczas odgadywania nazw potraw z zasłoniętymi oczami. Imprezę zakończył quiz wiedzy o zdrowym żywieniu, który wygrała klasa 5a!