Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Europejski Dzień Języków

Co roku, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To wydarzenie ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie ludzi w różnym wieku do nauki języków. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do świętowania obchodów tego Dnia. Uczniowie klas IV-VI przygotowali plakaty przedstawiające różne kraje europejskie i języki w nich używane. Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, a uczniowie klasy VII A przeprowadzali w klasach quiz, który sprawdzał znajomość faktów związanych z językami obcymi. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, a w nagrodę otrzymywali cukierki z flagami europejskimi oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorkami obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole były panie Agnieszka Kłobuch i Julita Łuczak.