Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Dzień Edukacji Narodowej

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klas pierwszej 13 października 2016 r. Tego dnia uczniowie nie mieli zajęć dydaktycznych -odświętnie ubrani wraz ze swoimi rodzinami przyszli do szkoły. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i rozpoczęto ceremonię ślubowania. Pierwszoklasiści przygotowali krótki występ artystyczny, który oklaskiwali wzruszeni rodzice. Pan Dyrektor ogromnym ołówkiem pasował każdego ucznia i wręczał drobne upominki. Głoś zabrała również Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kępicach, która podarował dzieciom książeczki SKO z symbolicznym wkładem.
Po południu nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na wieczorku, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Jak zwykle nie zawiedli nauczyciele-emeryci, którzy zawsze chętnie odwiedzają naszą szkołę. Klasa IIIc wraz z wychowawczynią p. Julitą Łuczak przygotowała dla gości część artystyczną. Można było zobaczyć pokaz mody nauczycielskiej, skecz w wykonaniu dwóch uczniów-sprzątaczek oraz lekcję, podczas której do odpowiedzi wzywani byli: pan Dyrektor, pani pedagog, pani bibliotekarka oraz nauczyciele. Śmiechu było co niemiara – wszyscy pytani otrzymali niestety oceny niedostateczne. Jednak na pocieszenie usłyszeli miły wiersz i piosenkę. Występ małych artystów bardzo się spodobał. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami.

 
27

26

25

24