Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Z orkiestrą na ty w Bibliotece Publicznej w Kępicach

afisz-page-001

To program edukacyjny Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” ze Słupska, w którym przybliżono odbiorcom instrumenty wykorzystywane w orkiestrze symfonicznej. Każdy z muzyków prezentując instrument wykonał fragment kompozycji z towarzyszeniem orkiestry. Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie klasy VI A i B. Wysłuchali fragmenty utworów J. S. Bacha, P. Czajkowskiego, E. Griega, W. Kilara, H. Czyża. Koncert połączony był wspaniałą prelekcją i zakończył się brawurowo wykonanym „Bolerem” Maurycego Ravela. Mieszkańcy Gminy Kępice otrzymali zaproszenie na kolejny bezpłatny koncert pt. „Koncert w pigułce” – dnia 3.12.