Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Rok szkolny 2013/2014

5 października 2013 r. 5 i 6 letnie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na wycieczkę do lasu. Wędrując leśną drogą dostrzegały piękno jesiennego krajobrazu,oddychały świeżym powietrzem. Dzieci zbierały jesienne liście, kasztany, żołędzie, rozpoznawały i nazywały je. Zebrane dary przyniosły do kącików przyrody, by wykorzystywać je do zabaw i zajęć.dyscyplinę sportu freestyle.

7 października 2013 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „hipopotam hipcio chlipcio”. Dzieci były oczarowane grą aktorów i na końcu nagrodziły ich gromkimi brawami.

W dniu 10 października 2013 r. odbyła się w przedszkolu projekcja filmu pt. „Bezpiecznie z prądem”. Podczas seansu przedszkolaki dowiedziały się do czego potrzebny jest człowiekowi prąd, ale również jak groźne mogą być dla nas źródła prądu i urządzenia elektryczne jeśli nie przestrzegamy określonych zasad. Mamy nadzieje, że ta ważna lekcja pomoże uniknąć dzieciom wielu niebezpiecznych sytuacji.

11 października 2013 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Kępicach. W tym roku przedszkolaki przygotowały dla personelu przedszkola akademię w formie koncertu życzeń –recytując wiersze, śpiewając piosenki – dzieciaki z wszystkich grup dziękowały za opiekę i życzliwość wszystkim pracownikom naszej placówki.

21 października 2013 r. przedszkolaki z Kępic odwiedziły policjantów. Dzieci zapoznały się ze specyfiką policyjnej służby, dowiedziały się jak dbać o swoje bezpieczeństwo i obejrzały policyjny sprzęt.

31 października 2013 r. przedszkolaki wybrały się na spacer na pobliski cmentarz. Okres przed świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad opuszczonymi grobami zmarłych.

5 Listopada 2013 r. Koncert muzyczno-edukacyjny pt.”Gdy przedszkolak jest na drodze”.

10 Listopada 2013 r. grupa 6-latków reprezentowała naszą placówkę w VI Przeglądzie Piosenki Strażackiej „W dobie patriotyzmu”. Przedszkolaki zaśpiewały dwa utwory: „Moja flaga” oraz „Niech nam żyje każdy strażak”. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zdobyły wyróżnienie.

14 Listopada 2013 r. 5-latki wybrały się na wycieczkę do apteki. Dzieci zapoznały się z pracą farmaceuty oraz z wyglądem apteki.

21 Listopada 2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Kępicach, gościliśmy aktorów Teatru Inspiracja z Krakowa, którzy zaprezentowali naszym podopiecznym przedstawienie pt. „Prawdziwy Skarb”. Spektakl ukazywał wartość przyjaźni oraz poruszał problem tolerancji wobec inności, która staje się często przyczyną dziecięcych dramatów: wyśmiewania, dyskryminacji i wykluczenia z grupy rówieśniczej.

W dniu 25 listopada 2013 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, z którymi przez cały dzień miło spędziły czas. Wszystkie zabawy i zajęcia były związane z tematyką „Misia”.

W czwartek 28 listopada 2013 r. dzieci z zerówki odwiedziły bibliotekę szkolną w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały ciekawych historyjek związanych z mieszkańcami lasu z atlasu zwierząt Polski Bolka i Lolka.

W piątek 29 listopada 2013 r. w przedszkolu odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci poznały tradycje związane z wigilią Św. Andrzeja, brały udział w różnego rodzaju wróżbach. Wszyscy byliśmy ciekawi co przyniesie nam los i co nas czeka w najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję że wszystkie dobre przepowiednie będą spełnione.

5 grudnia 2013 r. starszaki wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek do Nacławia. Przedszkolaki miały możliwość poznania cyklu produkcyjnego ozdób choinkowych i zakupu bombek z własnym imieniem.

06 grudnia 2013 r. przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość – Św. Mikołaj. Na jego przywitanie dzieci zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały wierszyki. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja prezent.

W dniu 10 grudnia 2013 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych, obejrzały przedstawienie teatralne pt „Powrót w krainę baśni” w wykonaniu Agencji Teatralno – Estradowej.

13 grudnia 2013 r. gośćmi naszego przedszkola byli aktorzy ze studia artystycznego „MAGIK” z Białegostoku. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „Dwa Światy, Dwa Skrzaty – Przygody Pysia i Margolci”. Teatrzyk uczył dzieci tolerancji, akceptowania odmienności i zachęcał do gimnastyki, szczególnie na świeżym powietrzu. Te przesłania z pewnością dotarły do dzieci a teatrzyk bardzo się wszystkim podobał.

Dnia 20 grudnia 2013 r. w grupie 5-latków odbyło się spotkanie wigilijne. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Potem wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego wigilijnego stołu by skosztować tradycyjnych dań wigilijnych.

Dnia 06 lutego 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to niezwykły dzień, bardzo długo wyczekiwany przez dzieci. Dzieci zamieniły się tego dnia w Księżniczki, Wróżki, Motylki, Strażaków i innych bohaterów kreskówek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a czas zabawy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dnia 07 lutego 2014 r. w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Głównymi bohaterami tych zajęć były warzywa i owoce jako źródło witamin w procesie odżywiania i zdrowego stylu życia. Do zabaw aktywnie włączyli się rodzice i razem z dziećmi rozwiązywali zadania dotyczące zdrowia i zdrowego odżywiania. Następnie dzieci wraz z rodzicami, wykonały smaczną i pożywną sałatkę owocowo-warzywną. Praca przebiegała w miłej atmosferze i wzajemnej współpracy dorosłych z dziećmi. Najprzyjemniejszą częścią zajęcia była wspólna degustacja przygotowanego posiłku.

Dnia 12 lutego 2014 r. w grupie 4-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z radością przedstawiły montaż słowno- muzyczny. Nasi goście również brali czynny udział – zaprosiliśmy ich bowiem do wspólnej zabawy oraz do udziału w konkursach. Do miłej atmosfery przyczynili się rodzice, którzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.

Dnia 28 lutego 2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: „Ecik Krecik segreguje śmieci”. Krakowscy aktorzy wcielając się w postacie tytułowego Kreta i Liska w wesoły i ciekawy sposób przybliżyli dzieciom problem segregacji śmieci i dbania o otaczające nas środowisko. Zwrócili też uwagę na zagrożenia związane z zaśmiecaniem lasu. Słowem i piosenką zachęcali wszystkich do przestrzegania poznanych zasad. Dzieci bawiły się ucząc i uczyły się bawiąc. Same też mogły wykazać się swoją wiedzą na ten temat. Dla przedszkolaków była to wartościowa lekcja ekologii.

Dnia 07 marca 2014 r. odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolnego grona zaprezentowała swój krótki lecz bogaty program artystyczny. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki, a to wszystko dla kochanych pań i koleżanek z grup przedszkolnych. Na koniec tego uroczystego dnia mali mężczyźni z naszego przedszkola obdarowali Panie i koleżanki upominkami.

Dnia 11 marca 2014 r. przedszkolaki udały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego. Pani doktor oraz jej asystentka przyjęły przedszkolaków bardzo serdecznie. Dzieci zapoznały się z wyglądem i przeznaczeniem narzędzi używanych w zawodzie dentysty. Wszyscy chętni mogli usiąść na fotelu dentystycznym, a odważni, którzy otworzyli szeroko buzię mogli dowiedzieć się od pani doktor czy mają zdrowe zęby. Na koniec wizyty w gabinecie, pani doktor porozmawiała z dziećmi o właściwej higienie jamy ustnej oraz o tym jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Wizyta przebiegła bardzo przyjemnie i interesująco, a na jej koniec pani doktor obdarowała przedszkolaki naklejkami

Dnia 21 marca 2014 r. nasze przedszkolaki przywitały Panią Wiosnę.

Dnia 09 maja 2014 r. nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do jednostki OSP w Kępicach. Dzięki życzliwości Strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Po obejrzeniu sprzętu dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć strażacki hełm. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Dnia 26 maja 2014 r. Koncert muzyczno-edukacyjny pt. „Pomóżmy odrodzić się ziemi”.

Dnia 30 maja 2014 r. Dzień Dziecka – tego dnia towarzyszyła nam wesoła zabawa oraz tańce i gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.

Dnia 09 czerwca 2014 r. 5-6 latki z naszego przedszkola pojechały na autokarową wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzątka, poznały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.