Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Zdrowie w przedszkolu

Jesień to pora częstych zachorowań na grypę i przeziębienia. Borykamy się w całej Polsce z nową odmianą wirusa grypy A/H1N1. Uczniowie klasy IIIa przygotowali inscenizację, w której udzielili kilku rad jak postępować, aby ustrzec się podobnych problemów. Najważniejszym jest częste i dokładne mycie rąk, używanie chusteczek higienicznych. Jeśli kichamy, to w rękaw.

Karolina – jedna z występujących bohaterek-przypominała o noszeniu odpowiedniego ubioru, dostosowanego do warunków panujących na dworze. Witaminki A, C i D zalecały prawidłowe odżywianie. Zła czarownica z bólem jedynego zęba jakiego miała zrozumiała, że tylko codzienna higiena jamy ustnej i systematyczne kontrole u dentysty zapobiegną próchnicy.

Przedstawienie obejrzeli zarówno uczniowie klas młodszych, jak i grupy przedszkolne (foto niżej). Głośne brawa były pięknym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przygotowali i brali udział w przedstawieniu.