Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

XVI Konkurs Poezji i Piosenki Lwowskiej w Koszalinie

W tym roku wystawiliśmy drużynę piosenkarzy. W kategorii klas I-III reprezentowali nas uczniowie klasy IIIB: Ania Kujaschewska, Julia Wasilewska i Mateusz Wróblewski. Wykonali „Marsz Sybiraków” i „Marsz kadetów lwowskich”. Komisja przyznała im wyróżnienie, a publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Furorę na Konkursie zrobił Mateusz w mundurze kadeta.

W kategorii klas IV-VI wystąpiła Liliana Lis z kl VIB. Wykonała 2 piękne utwory o Lwowie: „Tyle jest miast” i „Mam gitarę”. Muzykę do naszych prezentacji przygotował Pan Stanisław Szymański. Poziom Konkursu był bardzo wysoki. W kategorii szkół licealnych Komisja przyznała aż 2 pierwsze miejsca.

Organizatorami Konkursu było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Koszalinie, a Zarząd tego Towarzystwa w osobach: Pani Halinka Bogucka i Pan Tadeusz Zawadzki przesyłają naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom najlepsze życzenia. Śliczności na Nowy 2011 Rok! Jak to mówi Pani Halinka.

Opracował. A.Taukin