Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

XI Koszaliński Konkurs Poezji i Piosenki Lwowskiej.

W tym roku po raz pierwszy zaczęliśmy rozbudzać zainteresowania uczniów twórczością pisarzy i poetów związanych ze Lwowem. Na zaproszenie Pani Haliny Boguckiej wyjechaliśmy do Koszalina na konkurs takiej twórczości.

Konkurs odbył się w Domku Kata w Koszalinie. Głównym organizatorem było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. W atmosferze skupienia i zadumy około 60 recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich deklamowało piękne wiersze lwowskich poetów.

Nasi uczniowie recytowali:

  • Karolina Łyszyk kl. IIB: Stanisław Mróz „Lwowska zgadywanka”; Krystyna Ang „Czerwona noc”
  • Katarzyna Pusdrowska kl. IVB: Krystyna Angielska „Cracovia-Leopolis”; Kornel Makuszyński „wierne miasto”;
  • Sara Żurawik kl. IVB: Jadwiga Żerdzińska „Księżycowa noc”; Krystyna Angielska „Lwowskie dzieci”
  • Aleksandra Szkutnik kl. VB: Anna jakubowska „Zwykły dzień tadeusza Bielaka”; Andrzej Waligórski „Sekrety pomników”
  • Łukasz Chwieduk kl. VIA: Kornel Makuszyński „Lwowskie zegary”; Leonard Przypowski „Sen Orląt”.

Opracowała: Helena Wudarowicz.