Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

XI Bałtycki Festiwal Naukowy w Miastku

Dnia 24.05.2013 roku w Miastku odbył się XI Bałtycki Festiwal Naukowy. Uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunkami Panią Magdaleną Budzyńską i Panią Katarzyną Kabulską również wzięli w nim udział.Festiwal rozpoczął się o godzinie 9:00. Na początku odbyła się prezentacja multimedialna pt. Rekordy geograficzne Polski oraz Poznaj region, w którym żyjesz. Następnie zobaczyliśmy pokaz chemiczny o nazwie: Wapń i jego związki w życiu człowieka. Widzieliśmy także pokazy fizyczne takie jak: Fizyka zamknięta w baloniku oraz Pokaz doświadczeń fizycznych. Po obejrzeniu wszystkich doświadczeń i prezentacji wpisaliśmy się do księgi gości. Ponadto wzięliśmy udział w quizie na temat Unii Europejskiej, gdzie każdy uczestnik wygrał drobną nagrodę. Udział w Festiwalu bardzo wzbogacił naszą wiedzę i był dla nas niezapomnianą przygodą naukową.