Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Wycieczka do Niemiec już na nami!

Klasy IV i V uczące się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej w dniach 14-15 września 2017 roku udały się na wycieczkę do Niemiec. Pod opieką Pani Doroty Markowskiej, Małgorzaty Bartosik, Julity Łuczak i Pana Czesława Burglina 35 uczniów spędziło 2 niezapomniane wrześniowe dni. Celem wyjazdu był park rozrywki SERENGETI PARK, jednak po drodze zwiedziliśmy zachodnie wybrzeże naszego kraju. Pierwszym punktem były ruiny kościółka w Trzęsaczu, następnie najwyższy w Polsce klif Gosań, a potem – Międzyzdroje. W Międzyzdrojach spacerowaliśmy po najdłuższym w Polsce betonowym molo, zwiedziliśmy słynną Aleję Gwiazd i Muzeum Figur Woskowych. Po drodze do Świnoujścia mogliśmy podziwiać przepiękne Jezioro Turkusowe, a w samym mieście weszliśmy na najwyższą latarnię morską (pokonaliśmy 300 schodów) oraz przepłynęliśmy promem na drugą stronę miasta. Stamtąd był już tylko jeden kierunek NIEMCY. Po kilkugodzinnej jeździe autokarem około godz. 20.00 zameldowaliśmy się w Soltau w Holiday Camp. Zakwaterowaliśmy się w czteroosobowych domkach i zjedliśmy przepyszną obiadokolację. Mieliśmy szczęście, bo po deszczowej nocy kolejny dzień przywitał nas słońcem. Po śniadaniu udaliśmy się do celu naszej wycieczki SERENGETI PARK w Hodenhagen. Całodzienna zabawa w parku rozrywki każdemu przypadła do gustu. W 4 strefach każdy mógł znaleźć coś dla siebie:
1.Strefa dzikich zwierząt – przejazd piętrowym autobusem wśród dzikich zwierząt z możliwością karmienia niektórych z nich
2.Strefa małp – spacer wśród biegających na wolności małpek i lemurów, Dżungla Safari – pełna wrażeń przejażdżka prze dżunglę
3.Strefa rozrywki – szaleństwa na karuzelach, młotach, przejażdżka jeepem.
4.Strefa wodna – rejs motorówką, wodne zjeżdżalnie
Pełni wrażeń i emocji, po zjedzeniu pysznego obiadu i zakupach w niemieckim supermarkecie udaliśmy się w drogę powrotną. Po wielu godzinach jazdy, zmęczeni ,ale bardzo szczęśliwi padliśmy w ramiona czekających na nas Rodziców.