Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Wycieczka do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kępicach

19 grudnia klasa IB odwiedziła z panem dyrektorem dom kultury w Kępicach. Celem wycieczki było poznanie miejsca pamięci poświęconego Stanisławowi Bohatkiewiczowi, twórcy domu kultury i teatru amatorskiego w Kępicach, wizyta w klubie honorowego krwiodawstwa i spotkanie z jego prezesem Jerzym Flegelem oraz zwiedzanie wystawy pt. „Twórcy Gminy Kępice”. Dzieci mogły podziwiać dzieła naszych miejscowych artystów: malarstwo, haft, fotografię, grafikę, metaloplastykę, rzeźbę, kompozycje z szyszek. Najbardziej podobały się wilki wykonane haftem krzyżykowym przez Tamarę Serbaluk z Biesowic a także płaskorzeźba Wojciecha Czubajewskiego „Łowienie suma”. Zwrócono uwagę na malarstwo na szkle Alicji Adamczyk oraz „Niewidomy” Jacka Adamczyka.