Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

WMTDay – VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 29 września odbył się VII WMT Day czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Budzyńskiej i Katarzyny Kabulskiej wzięli udział w tym wydarzeniu. 27 egzaminatorów z klas V-VII sprawdzało poziom znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi naszej szkoły. Należało podać prawidłowy wyniki 7 przykładów. Trzeba przyznać, że sprawdzian wiedzy matematycznej wypadł całkiem dobrze i wiele osób otrzymało nagrodę – naklejkę mistrza tabliczki mnożenia. Następnie młodzi egzaminatorzy wyruszyli w miasto. Odwiedzali sklepy, instytucje oraz sprawdzali wiedzę przechodniów. Kępiczanie całkiem nieźle poradzili sobie z tabliczką mnożenia – około 50% pytanych udzieliło poprawnych odpowiedzi. Niektórzy jednak odmawiali odpowiedzi tłumacząc się brakiem czasu. Być może w szkole matematyka nie była ich mocną stroną?