Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Warsztaty dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w Borenem Sulinowie

W dniach od 4-6 listopada 2016r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w diecezjalnych warsztatach w Bornem Sulinowie, które odbyły się pod hasłem „Niosę miłosierdzie”. Wolontariusze pracowali w czterech blokach tematycznych:
1. Miłosierdzie to pokora – jak pomagać i się nie chwalić,
2. Nie samym chlebem człowiek żyje – jak zacząć pomagać,
3. Każdy jest stworzony do niesienia miłosierdzia – o budowaniu wspólnoty,
4. Miłosierny jak Ojciec – o rozwijaniu siebie.
Program warsztatów obejmował również zwiedzanie i zapoznanie z historią Bornego Sulinowa. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się występ zespołu hip-hopowego Full Power Spirit. W trakcie koncertu muzyka i świetna zabawa przeplatała się z opowieściami o wolności, szczęściu, miłości i innych wartościach, do których warto dążyć. Udział w warsztatach pozwolił młodym ludziom lepiej zrozumieć postawę służby i troski o drugiego człowieka, z którym się na co dzień spotykamy.
001

007

017

018

033

030