Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Świętujemy 100 lat odzyskania Niepodległości przez Polskę

Wdzięczność każdego Polaka za odzyskaną wolność, można wyrazić słowami wiersza Ludwika Wiszniewskiego pt. „11 Listopada”.

Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

Przedszkolaki w tym dniu recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej upamiętniając odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Mieliśmy również przyjemność gościć w przedszkolu żołnierzy, którzy zapoznali dzieci z ciekawymi informacjami dotyczącymi pracy w wojsku. Dzieci obejrzały mundury i wyposażenie noszone przez żołnierzy dziś i w czasie II wojny światowej. Chętni przymierzali hełmy, maski przeciwgazowe, atrapy karabinów wojskowych. Żołnierze podzielili się z dziećmi ekwipunkiem, każdy otrzymał paczkę sucharków. W wyznaczonym czasie wszyscy razem zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Na zakończenie zostały zrobione wspólne zdjęcia, na których powiewają flagi Polski unoszone wysoko do góry przez dzieci.