Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Światowy dzień chorego

Kilkoro uczniów z naszej szkoły: Kasia Pusdrowską (5A), Jakub Świercz (5A), Krzysztof Pietrasik (4A), Kacper Brzeziński (5B), Monika Kaczkowska (5A) wraz z opiekunami: Andrzejem Taukinem i Ewą Olszewską 12 lutego odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Przytocku. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego nawiedzenia kaplicy pw. Serca Jezusowego. Tutaj też przywitał ich jeden z pensjonariuszy – Mariusz. Ośrodek , w którym obecnie przebywa około 90 dzieci jest prowadzony przez braci szkolnych. Obecnie pracuje ich tu pięciu. Naszą grupą zajął się zastępca dyrektora – brat Michał. Pokazał sale rehabilitacyjną, służącą do wzmacniania układu mięśniowego dla dzieci, które mają problemy z poruszaniem się; wyciszającą salę „doświadczeń świata”; świetlice, bawialnie, pokoje prywatne, stołówkę. Można powiedzieć, że dzieci te mają wspaniałe warunki życia, brak im jednak bliskości rodziców: niektórzy prosili, by ich zabrać do domu. Rodzice nie odwiedzają ich. Na prośbę jednego z nich, pani Ewa narysowała Mu Jego Tatę – oczywiście podobnego do syna. Poczęstowaliśmy wszystkich słodyczami. Brata Michała zaprosiliśmy do naszej szkoły!