Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

12.06.2014 XI Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie
1. Emilia Łoboda przygotowana przez mgr Bożenę Sulimę zajęła w kat kl.V – I miejsce
2. Agata Kabulska przygotowana również przez mgr B. Sulimę zajęła w kat kl.IV – I miejsce
3. Laura Kowalska przygotowana przez mgr Annę Jakubowską zajęła w kat. kl.III – II miejsce
4. Martyna Burdyl przygotowana przez mgr Annę Klepin-Lis zajęła w kat. kl.II – II miejsce
5. Zuzanna Świątek-Brzezińska przygotowana przez mgr Krystynę Łyszyk zajęła w kat. kl.I – II miejsce
Gratulujemy!

06.06.2014 V Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Zdrowie mam tylko jedno” w Smołdzinie
Ucz. kl. V Alicja Wolańska przygotowana przez mgr Dorotę Markowską zdobyła w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy!

29.05.2014 XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki pn. „Pomorskie klimaty” w Koszalinie
Nauczyciel – bibliotekarz – Pan Grzegorz Chwieduk uzyskał w tym Konkursie I miejsce. Gratulujemy!

23.05.2014 Konkurs Plastyczny „Święto niezapominajki” w Nadleśnictwie Warcino
W kat. wiekowej 7-9 lat ucz.kl. IA Kinga Łepecka przygotowana przez Panią Annę Osmólską zajęła II miejsce, a ucz. kl. IIB Karolina Witka-Jeżewska przygotowana przez Panią Annę Klepin-Lis – III miejsce.
W kat. wiekowej 10-13 lat ucz. kl. IVA Alicja Grabowska przygotowana przez Panią Janinę Furman zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

19.05.2014 Gminny Konkurs Profilaktyczny „Mówię NIE, bo TAK” w Biesowicach
W kat. kl. I-III kl. IIIB przygotowywana przez mgr Helenę Wudarowicz ze spektaklem pt. „O królewnie Śnieżce inaczej” zajęła I m-ce. Kl. IIIA przygotowana przez mgr Annę Jakubowską zajęła II miejce.
W kat. kl. IV-VI spektakl pt. „Telewizor na kłódkę” przygotowany przez kl. IVA i Panią mgr Bożenę Sulimę również zdobył I m-ce. Klasa ta przygotowała też plakat „Bezpieczna szkoła”, który w swojej kategorii zdobył I m-ce. Gratulujemy!
Nagrody sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach.

09.05.2014 Korzybie – Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III DWARF
Uczeń klasy IIIa Szymon Kowalski zajął II miejsce. Ucznia przygotowała pani Julita Łuczak. Gratulujemy!

8.05.2014 Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich oraz IV-VI w Kępicach
W Konkursie brali udział uczniowie z 5 szkół: Barcino, Biesowice, Kępice, Warcino i Przytocko. Teksty obu dyktand przygotował mgr Grzegorz Chwieduk. Mistrzami Ortografii Gminy Kępice w 2014 roku zostali uczniowie: Amelia Malewska przygotowana przez mgr Ewę Żabińską ze Szkoły Podstawowej w Przytocku i Magdalena Dworkaowska przygotowana przez mgr Annę Jakubowską z Zespołu Szkół w Kępicach. W kategorii klas IV-VI Mistrzem został Michał Koziarek przygotowany przez mgr Bożenę Sulimę z Zespołu Szkół w Kępicach. Gratulujemy! Nagrody ufundował Dyrektor ZS w Kępicach.

29.04.2014 VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Jana Twardowskiego w Miastku
Ucz. kl. IB Patryk Skowroński zajął w tym Konkursie III miejsce. Patryk recytował wiersz: „Aniele Boży, Stróżu mój”. Ucznia przygotowała mgr Krystyna Łyszyk. Gratulujemy!

29.04.2014 Konkurs Wiedzy „Przywrócić Polsce pamięć – Inka 1946… ja jedna zginę” w Kępicach
Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z 5 szkół: Zespół Szkół w Biesowicach, Zespół Szkół w Barcinie, Zespół Szkół w Korzybiu, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miastku i Zespół Szkół w Kępicach. Komisję Konkurową stanowili opiekunowie z poszególnych szkół. Test został przygotowany przez Dyrektora Andrzeja Taukina. I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły (kl. VIA) Jakub Czyplis; II miejsce – Justyna Miśkiewicz z Barcina, III m-ce Sandra Kiełpińska z Kępic; wyróżnienia: Hubert Zefert z Barcina i Anna Głowacka z Korzybia. Nagrody dla wszystkich uczestników i ich opiekunów zostały ufundowane przez Burmistrza Kępic, Dyrektora Zespołu Szkół w Kepicach oraz IPN w Gdańsku. Wręczanie nagród uświetnił występ uczniów z kl. IIB przygotowany przez Helenę Wudarowicz – piosenka zespołu Tadek „Inka”. Czarek Ruszkiewicz i Ewa Kaszuba zaśpiewali ulubioną piosenkę Danuty Siedzikówny „Wymarsz uderzenia”. Tę prezentację przygotował Pan Stanisław Szymanski. Oprawę plastyczną uroczystości przygotowała Pani Bogusia Pawlicka. Dziękujemy za przybycie, gratulujemy sukcesów!


15.04.2014 Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu” w Kończwie
W kategorii „pisanka” uczennice kl. IA: Hania Leonczuk zdobyła III miejsce, a Aleksandra Iwańska Nagrodę Sponsora. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem mgr Anny Osmólskiej. Gratulujemy!

11.04.2014 Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Kępicach
Nasza drużyna w składzie: Kacper Hałas kl. IVA, Agata Kabulska kl. IVB, Mateusz Wójcik kl. VIA i Maja Ziemianowicz kl. IVA zajęła I miejsce w Gminie Kępice. Największymi umiejętnościami Turnieju popisał się Mateusz Wójcik. Drużynę przygotowała mgr Małgorzata Bartosik.
7.05.1014r. XXXVII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap powiatowy) w Sycewicach
Nasza drużyna zdobyła tam III miejsce w powiecie słupskim. Gratulujemy!04.04.2014 I Przegląd Piosenki Filmowej, Serialowej i Bajkowej „Zapomniane melodie” w Biesowicach
Zespół „Jagódki” przygotowany przez Panie: Helenę Wudarowicz i Annę Jakubowską w kategorii zespół kl. I-III zajął I miejsce. Gratulujemy!
Przypmnijmy, że zespół ten tworzą uczniowie: Zuzia Czapla, Małgosia Kosior, Laura Kowalska, Majka Szymajda, Daria Butkiewicz, Ola Padusińska, Paulina Śledź i Tomek Dworakowski. Zespół zaprezentował piosenkę „Nie bądź taki szybki Bill”.
Nagrodę specjalną otrzymała uczennica zerówki Marta Łuczak. Piosenkę „Szukaj mnie” przygotowali z nią rodzice: Julita i Jerzy Łuczakowie. Również gratulujemy!


01.04.2014 VII Powiatowy Przegląd Kabaretów „Obciach” w Kobylnicy
W kategorii dziecięcej nasz Kabaret Nie z Tej Bajki ze spektaklem „Czerwony Kapturek” zajął II miejsce. Sztukę napisał opiekun mgr Grzegorz Chwieduk, wystąpiły uczennice kl. V: Basia Gabrych, Julita Janowicz, Kasia Karas, Martyna Klasa, Emilka Łoboda, Monika Nowak i Oliwia Pela. Gratulujemy!

26.03.2014 Gminny Konkurs Recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji
w Biesowicach
W kategorii klas I-III Ruta Ginter z kl. IIIB przygotowana przez Panią Helenę Wudarowicz zajęła I miejsce, a Zuzanna Czapla z kl. IIIA przygotowana przez Panią Annę Jakubowską – II miejsce. Gratulujemy!
Ruta recytowała „o rupakach” Danuty Wawiłow i „Jajo” Agnieszki Frączek,
Zuzia zaś „Gawędę o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej i „Kłótnię rzek” Jana Brzechwy.

22.03.2014 III Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Rytm i melodia” w Damnie
Zespół „Jagódki” z kl. IIIB przygotowany przez Helenę Wudarowicz zajął III miejsce. Zespół wykonał piosenkę pt. „Bierzemy się w czary”.
Gratulujemy!

28.02.2014 Gminny Konkursu Wiedzy o Dynastii Piastowskiej w Zespole Szkół w Barcinie
Uczestniczyło w nim 17 uczniów ze szkół podstawowych z: Barcina, Biesowic, Korzybia i Warcina. Ich zadaniem było rozwiązanie testu z zakresu panowania najstarszej polskiej dynastii. Zakres materiału obejmował zagadnienia przerabiane na poziomie gimnazjum. Nasza szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy V, którzy pomyślnie przeszli eliminacje do II etapu: Damian Boho, Martyna Klasa, Michał Koziarek i Oliwia Pela. Miło mi poinformować, że zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły Michał Koziarek, a Maryna Klasa zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

26.02.2014 Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
W kategorii szkół podstawowych Aleksandra Koberstein kl.V zajęła I m-ce w Gminie Kępice, na szczeblu powiatu słupskiego zajęła IV miejsce, Oliwia Pela kl.V zajęła II miejsce w Gminie Kępice, Julia Wasilewska kl.VIB zajęła III miejsce w Gminie Kępice.
Uczennice przygotowali: Andrzej Taukin, Anetta Nesterowicz, Bartosz Finster i Wojciech Wasilewski.
Gratulujemy!

14.02.2014 Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej w Warcinie
W I edycji tego konkursu naszą szkołę reprezentowała silna grupa dziewczynek pod opieką p. Agnieszki Kłobuch i Julity Łuczak. Laura Kowalska z kl.IIIa z piosenką „Flames of love” zajęła II miejsce w kat. klas I-III (soliści).
Ola Padusińska, Daria Butkiewicz, Ruta Ginter i Paulina Śledź z kl.IIIb z piosenką „You’re my best friend” zajęły II miejsce w kat. klas I-III (zespoły).
W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała Ewa Kaszuba z kl. VIa z piosenką z repertuaru Adele „Someone like you” oraz Karolina Szymajda, Martyna Klasa, Anna Ziemianowicz z piosenką ”Can you feel the love tonight” z repertuaru Eltona Johna. Gratulujemy!Grudzień 2013r.Gminny Konkurs na Bryłę z Papieru w Biesowicach
Ewa Kaszuba z kl. VIA zajęła I m-ce, a Iwona Komar – z tej samej klasy – wyróżnienie. Uczennice przygotowała mgr Magdalena Budzyńska. Gratulujemy!

18.12.2013r. Gminny Konkurs Plastyczny „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” w Korzybiu
II miejsce zajęła Zuzanna Zagrajek z kl. IIB
III miejsce zdobyła Marta Czech z kl. IIB
Wyróżnienie zdobyła Anna Kaszuba z kl. IIA
Uczniów przygotowała Pani Janina Furman. Gratulujemy!

13.12.2013r. Gminny Konkurs Profilaktyczny
Tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Profilaktycznego odbyła się w zmienionej formie jako część teoretyczna i część praktyczna, w której uczniowie wykazali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.
W Konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych oraz 4 gimnazja z gminy Kępice. Uczniowie pracowali w zespołach 3-osobowych.
I m-ce zdobył zespół uczniów z naszej szkoły przygotowany przez pedagoga szkolnego, p.Dorotę Markowską w składzie:
1. Sandra Kiełpińska, kl. VIA
2. Julia Wasilewska, kl. VIB
3. Alicja Wolańska, kl. V
Główne nagrody za I, II i III miejsce dla szkół ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a indywidualne Nadleśnictwo Warcino w Kępicach oraz Zakład Garbarski w Kępicach. Imprezę uświetnił występ zespołu teatralnego z kl. IIIA przygotowany przez p. Annę Jakubowską pt. „Turniej rodzin”.12.12.2013r. Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poezja Juliana Tuwima” w Słupsku
Uczennica kl. IIIA Zuzanna Czapla przygotowana przez Panią mgr Annę Jakubowską za prezentację „Ptasiego radia” otrzymała II miejsce. Gratulujemy!

15.11.2013r. III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
15 listopada w Szkole Podstawowej nr.9 w Słupsku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas IIIa i IIIb: Aleksandra Padusińska, Laura Kowalska, Zuzanna Czapla i Paulina Śledź- przygotowane przez panią Helenę Wudarowicz i panią Annę Jakubowską. Dziewczęta zaprezentowały się w utworze „Mała Ojczyzna”. Otrzymały wielkie owacje od publiczności i zostały docenione przez jury wyróżnieniem w konkursie. Gratulujemy!

10.11.2013r. VI Przegląd Piosenki Strażackiej „W dobie patriotyzmu”
10 listopada w Biesowicach odbył się VI Przegląd Piosenki Strażackiej „W dobie patriotyzmu”. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły:
– Dzieci z zerówki pod opieką p. Joanny Szymoniak,
– Zespół Jagódki w składzie: Majka Szymajda kl.IIIa, Laura Kowalska kl.IIIa, Aleksandra Padusińska kl.IIIb, Paulina Śledź kl.IIIb, Zuzanna Czapla kl.IIIa, Daria Butkiewicz kl.IIIb – pod opieką pani Anny Jakubowskiej i pani Heleny Wudarowicz.

Każdy wykonawca musiał wykonać 2 utwory – jeden o tematyce strażackiej i jeden patriotyczny. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Jagódki zaśpiewały: „Małą Ojczyznę” oraz „Płonie dom”. W wyniku zaciętej rywalizacji dziewczynki z Jagódek zajęły III miejsce a dzieci z zerówki zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy !

25.09.2013r.Smołdzino – Powiatowa Olimpiada Młodzieży – turniej szachowy
Drużyna w składzie: Alicja Grabowska – kl. IVA, Sandra Kiełpińska – kl. VIA, Julia Wasilewska – kl. VIB i Alicja Wolańska – kl. V przygotowane przez mgr. Stanisława Szymańskiego zdobyła II miejsce w powiecie słupskim. Gratulujemy.