Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Sprawdzian klas szóstych

8 kwietnia 2008 r. o godzinie 9.00 rozpoczął się sprawdzian klas szóstych. W tym roku przystąpiło do niego 64 uczniów naszej szkoły. W Polsce sprawdzian przebiegał z niespodziankami – Szczecin i okolice pozbawieni energii elektrycznej przeniosły go na inny termin. My z kolei borykaliśmy się z niską temperatura na sali, dlatego też wielu uczniów na mundurki i białe koszule nałożyło ciepłe swetry. Mimo katarów mieliśmy 100% frekwencji, dlatego tez nie będziemy musieli organizować tego sprawdzianu w dodatkowym terminie, który przez Centralną Komisję Egzaminacyjną został wyznaczony na 3 czerwca 2008 r. Nasi uczniowie określili test „Jasne jak słońce” jako niezbyt trudny, ale oczywiście wielu już odkryło swoje błędy. W 25. zadaniu uczniowie opisywali jedyne pod słońcem, wyjątkowe dla nich miejsce. Niektórzy wybrali pokój z komputerem, inni sportowy stadion w Hiszpanii, rodzinne Kępice, dom rodzinny, zlot motocyklowy…… Życzymy wszystkim powodzenia! Marzylibyśmy, żeby ktoś, tak jak w ubiegłym roku, Aleksandra Szkutnik a dwa lata temu Karina Maj zdobył maksymalną ilość, czyli 40 pkt.