Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Przedstawienie profilaktyczne TURNIEJ RODZIN

4 lutego przed wywiadówkami klasa IIIa pokazała rodzicom przedstawienie profilaktyczne pt: „Turniej rodzin”. Tekst autorstwa p. Anny Jakubowskiej nawiązywał do problemu z jakimi boryka się wiele rodzin a mianowicie braku czasu dla dzieci, pogonią za pieniędzmi, nieumiejętnością wsłuchiwania się w to co chcą nam powiedzieć nasze pociechy. Rodziny Małych i Miłych doskonale odzwierciedlały dwa typy rodzin: rodziców, którzy ze swoimi dziećmi spędzają dużo czasu i często rozmawiają z nimi o problemach oraz bogatą, wiecznie zapracowaną rodzinę, nie mająca czasu dla swoich dzieci.

Przedstawienie miało na celu uświadomienie rodzicom jak bardzo dzieci potrzebują zainteresowania, rozmowy czy po prostu możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu. Po przedstawieniu rodzice z wychowawcami mieli możliwość podyskutowania na ten temat w klasach.