Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Próbny alarm pożarowy

Został przygotowany przez Druha Dariusza Kurkierewicza i Dyrektora szkoły. W założeniach; pożar wybuchł na parterze szkoły. Prawdopodobnie 1 osoba dorosła nie zdołała się ewakuować. W akcji udział wzięło 12 strażaków OSP Kępice + 2 samochody ratownicze, ratownik medyczny z MAGMED w Słupsku (Pan Sławomir), oraz Pani Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie (Pani Kinga). Akcję utrudniał: na zewnątrz – śnieg, wewnątrz – sztuczny dym, ale ewakuacja przebiegła sprawnie, szczęśliwie znaleziono „podtrutą dymem” Panią Julitę, którą strażacy unieruchomili na specjalnej desce i wyniesli do pogotowia. Uczniowie oczekiwali na zaśnieżonym boisku. Po zakończeniu działań drużyny strażackiej na specjalnych apelach rozmawialiśmy z uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Za przygotowanie próbnego alarmu odpowiadala Pani Magdalena Budzyńska wraz z Samorządem. Podsumowanie odbyło się przy kawie w gabinecie Pana Dyrektora. Organizatorom gratulujemy spranie przeprowadzonej akcji, dzięki której będziemy mogli czuć się bezpieczniej!