Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Otrzęsiny klas IV

27 września punktualnie o godzinie 15.30 klasy czwarte razem ze swoimi wychowawcami stawiły się na OTRZĘSINACH. Samorząd Uczniowski przygotował tę imprezę, aby oficjalnie przyjąć czwartaków w poczet społeczności szkolnej. Zabawa była wyśmienita. Zaczęło się od wyścigu, w którym trzeba było przebiec po ławeczce, pokonać slalomem część trasy między pachołkami, zrobić przewrót w przód i na koniec główką wtoczyć piłkę do bramki. Tu bezkonkurencyjna okazała się klasa sportowa – WIADOMO ! Następne zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej zjeść jabłko zawieszone na sznurku lub patyku– tutaj wyraźnego zwycięzcy nie było- zadanie okazało się niełatwe. Ciekawie zapowiadało się zadanie, w którym uczniowie mieli zaprosić na randkę swojego wychowawcę: Zuzia dwoiła się i troiła, aby pan Czesław Burglin dał się skusić na kolację, Norbert zapraszał panią Julitę Łuczak do KFC, a Piotrek kusił panią Kasię Kabulską pyszna pizzą. Oprócz tego wybrani reprezentanci klas musieli jak kotek wypić wodę z miseczki , wyciągnąć ustami ukryte w mące winogrona czy nakarmić koleżankę kisielem (z zasłoniętymi oczami). Było dużo śmiechu, dużo emocji i dopingu. Według Samorządu Uczniowskiego wszystkie klasy czwarte zasłużyły na dyplomy. Od środy oficjalnie stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po otrzęsinach odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym DYSKOTEKA.