Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Najlepszy z najlepszych”

Taki tytuł nosił kolejny spektakl profilaktyczny, jaki wystawił we wtorek 25.02.2014 r. w naszej szkole teatr Kurtyna z Krakowa dla uczniów kl. IV- VI. Bohaterem przedstawienia był Jacek Lebioda, który chciał zyskać miano „Najlepszego z Najlepszych” w plebiscycie, jaki odbywał się w szkole. Aby w nim wygrać, próbuje zyskać głosy wyborców, niestety nieuczciwie.

Wychowawczyni chłopca sugeruje, iż powinien on wycofać swoją kandydaturę z konkursu, jednakże na przeszkodzie staje jego matka, kierująca się egoistycznymi pobudkami. Zgodnie z oczekiwaniami, bohater wygrywa w plebiscycie, jednakże w wywiadzie telewizyjnym nieoczekiwanie wyjawia prawdę o sobie i kulisach sukcesu. To powoduje, że w powtórzonym głosowaniu uczniowie szkoły jeszcze raz wybrali go jako swojego idola.

Spektakl, który mogliśmy obejrzeć dzięki sponsoringowi Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kępicach pokazał uczniom m.in. mechanizm budowania wartości w oparciu o poczucie dobra i zła, ukazał źródła agresji, jako efektu niezaspokojonych potrzeb, a także profilaktykę zachowania prowadzącego do patologii.