Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Mistrz klawiatury oraz Mnożenie i kalkulacja

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz klawiatury”, który jest organizowany przez Panią M. Budzyńską. Jak sama nazwa mówi sprawdzaliśmy kto najszybciej w tym roku szkolnym z klas 4-6 pisze na klawiaturze. Konkurs był dwuetapowy – eliminacje klasowe, które wyłoniły dwie najlepsze osoby z klasy a następnie odbyła się rywalizacja szkolna. W tym roku szkolnym Mistrzem Klawiatury został Kacper Hałas z klasy IVa.

„Mnożenie i kalkulacja” to konkurs matematyczny badający umiejętności w zakresie obszarów korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce. Składa się on z trzech etapów: I – przygotowanie przez uczniów 3 zadań z rozwiązaniami dotyczących określonego zakresu, II – test, a III – zadania tekstowe. Wygrywa uczeń, który zdobędzie największą liczbę punktów ze wszystkich etapów. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zajął Cezary Ruszkiewicz, który wygrał z Sandrą Kiełpińską tylko jednym punktem. Gratulujemy!