Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Lekcja o mediach” w kinie

Uczniowie klasy 6 i 5b pod opieką M. Budzyńskiej i M. Bartosik ponownie wzięli udział w programie Lekcja w kinie ”Lekcja o mediach”, prowadzonym przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Zajęcia odbyły się w Multikinie w Słupsku dnia 22.02.2018r pod tytułem „Uwaga! Internet!” . Podczas lekcji uczniowie poznali specyfikę Internetu, dowiedzieli się jakie są plusy i minusy korzystania z Sieci, czym jest cyberprzemoc i w jaki sposób zachowania w Internecie mogą krzywdzić, a także co robić, aby chronić siebie i innych przed jej negatywnymi konsekwencjami. Uczniowie przekonali się na czym polega fenomen youtuberów i blogerów, a także poznali przykłady ciekawych vlogów lub blogów, jakie warto śledzić. Ponadto dowiedzieli się jak skutecznie szukać informacji w Internecie i w jaki sposób rozpoznać, czy podana informacja jest prawdziwa. Zobaczyli jak rozwijają się nowe technologie, poznali m. in. zjawisko rozszerzonej rzeczywistości i jej zastosowania. Uczestnicy zajęć brali w nich czynny udział co czyniły je bardziej interesujące i wciągające. Spotkanie zakończyła projekcja filmu pt. ”Labirynt”.
LoM PODSTAWOWKA 4-7 (1)