Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

„Książki naszych marzeń” – losy wdów katyńskich w 70. Rocznicę Powstania Szkoły Podstawowej w Kępicach

Uczniowie klasy VIA, kl. IV i kl. IIA zebrali się na korytarzu szkolnym przy udekorowanych gablotach poświęconych patronowi szkoły. Na spotkanie przybyli również: Pani Katrzyna Pilawka – były nauczycieli – bibliotekarz, Pani Urszula Borsuk – jedna z pierwszych uczennic Szkoły Podstawowej w Kępicach, Pani Beata Łaszcz – była mieszkanka Lwowa, córka oficera polskiego, sybiraka.

Dyrektor Szkoły, zaproszeni Goście oraz Uczniowie klasy IIa: Lena Burdyl, Wiktor Czapla, Maciej Wybacz i Milena Krumplewska przygotowani przez mgr Helenę Wudarowicz ze wzruszeniem przeczytali fragmenty wspomnień „Pisane miłością. Losy wdów katyńskich” oraz „Kwiaty na stepie” Barbary Piotrowskiej-Dubik.

28 25 26 27