Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Grzybobranie

Rok szkolny 2013/2014 jest rokiem ruchu, którego tak mało jest w życiu nastolatków. Dlatego też 28 września uczniowie klasy piątej z inicjatywy wychowawczyni Pani M. Budzyńskiej, razem z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem wybrali się na jesienne grzybobranie. Imprezę klasową połączyli z Mistrzostwami w Zbieraniu Grzybów w Korzybiu, która miała na celu zintegrowanie rodziców z dziećmi oraz oderwanie młodzież od telewizora.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała uczestników grzybobrania, mimo to zbieracze wykazali dużą determinację i wolę walki. Zbieranie grzybów rozpoczęło się o 9:30. w lasach położonych nad Jeziorem Korzybskim i trwało do 11:15. Grzybiarze rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach: najwyższy grzyb, grzyby na sztuki oraz najwięcej grzybów. Walka była bardzo zacięta. W pierwszej kategorii I miejsce zdobyła rodzina Kasi Karas, która znalazła kanię 25 cm. W dwóch pozostałych kategoriach zwyciężyła drużyna Pani Magdaleny Budzyńskiej, w której skład weszli: Z. Kliś, D. Boho i M. Jarosławski. ZnaleŸli oni 208 sztuk, które ważyły 5,60 kg. Wszystkie miejsca w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone, również pozostali uczestnicy dostali drobny upominek. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Warcino, za co bardzo dziękujemy.

Grzybobranie zostało zakończone pieczeniem kiełbasek oraz występami uczennic klasy piątej. Uczniowie pomimo zmęczenia byli bardzo zadowoleni i już szykują się na ponowne rodzinne grzybobranie w przyszłym roku.