Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Gminny Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas Trzecich, Piątych i Szóstych

25 marca do naszej szkoły przyjechali uczniowie wszystkich szkół podstawowych Gminy Kępice, aby sprawdzić i porównać swoje umiejętności w polskiej ortografii. Konkurs przeprowadzaliśmy w 2 kategoriach: dla uczniów kl. III i osobno dla uczniów klas V-VI. Tekst dyktanda dla klas trzecich opracował i przedstawił uczniom Pan Grzegorz Chwieduk – Tematem była wiosna; a dla klas V-VI tekst o filozoficznych przemyśleniach na temat własnego cienia przygotował Pan Andrzej Taukin.

mistrzNa fotografii widzicie zwycięzców – Mistrzów Ortografii Gminy Kępice 2011: w kategorii klas III zwyciężył uczeń naszej szkoły, przygotowany przez Panią Annę Osmólską – Kolega Dawid Padusiński, zaś w kategorii klas V-VI w pięknym stylu pokonała swoich konkurentów uczennica z Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Augustyńczyka w Korzybiu, przygotowana przez Panią Sylwię Olszynę – Koleżanka Karolina Składanek.

GRATULUJEMY!

Najczęstsze błędy popełnione przez uczestników
Klasa III Klasa V-VI
hojnie (5 ucz.)
wzdłuż, Hipolit, Holandii, (3 ucz.)
zza, zaczęły, nie żałował, nie mógł, towarzyszyły (2 ucz)
nie większy, horyzont (4 ucz.)
powłóczysty, niewysoki, naraz, Jerzyk,(3 ucz)
ów, podążał, chapnę, nie wpatruj się (2 ucz)