Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to międzynarodowy program współpracy szkół gromadzący placówki edukacyjne z całej Europy (i nie tylko). Uczniowie i nauczyciele wykorzystują media elektroniczne we współpracy ponad granicami – współdziałają realizując wspólne projekty, wymieniają się doświadczeniami, wiedzą i pomysłami. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
Nasi uczniowie dzięki uczestnictwie w programie mają możliwość poznania rówieśników z innych zakątków Europy, ich krajów, zwyczajów i życia codziennego. eTwinning jest doskonałym narzędziem do pracy nad kreatywnymi projektami, zdobywania nowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz wykorzystania języka angielskiego w praktyce.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas IV-VI pracują w ramach 3 projektów. Uczniowie klas IV współpracują z 7 szkołami z 5 krajów (Turcji, Hiszpanii, Serbii, Rumunii i Francji) w ramach projektu „Explore the world around us”. Klasy V, we współpracy z hiszpańską szkołą Palau d’Ametlla, realizowały projekt związany ze świętami Bożego Narodzenia, a uczniowie klasy VI pracują nad projektem „The music we hear, the music we love”, w którym bierze udział 12 szkół z 6 krajów europejskich.
Inicjatorką włączenia się naszej szkoły do programu eTwinning jest nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Kłobuch.
Poniżej znajduje się link do projektu, którego pomysłodawczynią i administratorem jest pani Agnieszka Kłobuch, gdzie można obejrzeć część zawartości, którą publikują nauczyciele. Pełna wersja projektu dostępna jest tylko dla uczestniczących szkół i uczniowie mają do niej dostęp podczas lekcji języka angielskiego.
https://twinspace.etwinning.net/49372/home