Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Dzień Bezpiecznego Internetu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce przebiegał pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” zwracając uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. Problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz wykorzystywania nowych mediów w edukacji jest coraz szerzej dostrzegany w szkołach na terenie całego kraju. Nasza szkoła również włączyła się w akcję edukacyjną propagującą bezpieczne korzystanie z internetu. Uczniowie klas V, VIA i VIB zaprezentowali zgromadzonym kolegom i koleżankom z klas IV-VI przedstawienie oraz pokaz multimedialny mające na celu zwrócenie uwagi na problemy, które stwarza uzależnienie od internetu oraz niebezpieczeństwa płynące z nierozważnego korzystania z sieci. Program obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole przygotowały wspólnie panie Magdalena Budzyńska i Agnieszka Kłobuch.