Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Błękitny patrol WOPR

Panowie Ratownicy Słupskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego : Jakub Zaczek i Michał Awieruszko przeprowadzili z uczniami klas III-VI zajęcia, które uczyły, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy zajęć zostali podzielenie na 12 zespołów, po 8 osób, które rywalizowaly ze sobą w 3 konkurencjach: „Pomocna lina” – umiejętność użycia sprzętu ratowniczego, „RKO- bystre oko” – ćwiczenia na fantomach do resuscytacji, „Bezpieczna pamięć” – znajomość środowiska wodnego. Wygrała grupa grupa nr 1 – Łukasza Adamowicza z kl. IV, w sklad której wchodzili rownież uczniowie: Kacper Czerwiński i Magdalena Gałka z kl. IIIa, Alan Ludwig kl. IV, Dawid Deszczyków, kl. Va, Michał Dobek, kl. VB, Klaudia Gryniewiecka, kl. VIA i Weronika Butkiewicz, kl. VIB. Gratulujemy! Zajęcia na pewno przyczynią się do zwiększenia świadomości dotyczacej zachowań nad wodą, w tym zwiększą poziom bezpieczeństwa na kąpieliskach. Dziękujemy ratownikom za tę wizytę!