Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Apel z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej

Przybyli zaproszeni goście: Prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Słupsku Pan Jerzy Lisiecki, wiceprezes Zarządu Pani Barbara Dolata, Przedstawiciel Kępickich Sybiraków-Maria Bednarek, Burmistrz Kępic Magdalena Gryko, Dyrektor Gimnazjum w Kępicach Jacek Plutowski wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Orzechowska oraz była Pani Dyrektor naszej szkoły pani Zofia Derlatka. Uroczysty apel, na którym wspominano w 220. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji III Maja, 71. Rocznicę Wywózki Polaków na Sybir i do Kazachstanu, 71. Rocznicę Mordu Oficerów w Katyniu, 66. Rocznicę Śmierci Patrona Szkoły Tadeusza Bielaka, 6. Rocznicę Śmierci Papieża Jana Pawła II i 1. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, przygotowali wraz z uczniami panie: Bożena Sulima, Anna Jakubowska i Teresa Piątkowska. Muzycznie opracował Stanisław Szymański. Dekoracje plastyczne wykonała Bogusława Pawlicka a prezentację multimedialną Katarzyna Kabulska.

W programie apelu prezentowano wiersze oraz piosenki. Uczniowie podziwiali „Biały Krzyż” w wykonaniu klasy piątej. Przy akompaniamencie eklektycznej mandoliny uczniowie klasy zero wykonali Marsz Kadetów Lwowskich „Naprzód marsz – równy krok”. Klasa III B w specjalnie napisanej inscenizacji przedstawiła uczniom najważniejsze idee związane z Lwowskim Korpusem Kadetów. Swój występ zakończyła również marszem „Choć istnieje w Armii Polskiej”. Po wspólnie odśpiewanym „Marszu Sybiraków” sztandar odznaczono Honorowa Odznaką. Dziękujemy Zarządowi Głównemu Związku Sybiraków w Warszawie.