Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Wycieczka do Łeby

We wtorek 13 czerwca 2017 roku klasa IV a i IV b z wych. Małgorzatą Bartosik i Bożeną Sulimą odbyły wycieczkę do Łeby. Wyjechaliśmy autokarem o godzinie 6.00 pełni optymizmu, że pogoda się poprawi, bo podczas jazdy padało, a wycieczka w całości plenerowa. W Łebie na szczęście pogoda dopisała, jednak wiał silny wiatr i nie mogliśmy płynąć statkiem po jeziorze Łebsko, ale zamiana okazała się równie atrakcyjna, bo trasę sześciu kilometrów do wydm pokonaliśmy meleksami. Następny etap był dość męczący, szliśmy wyznaczoną trasą przez ruchome wydmy w kierunku morza. Później spacer plażą w kierunku wyrzutni rakiet. Dzieci z zadowoleniem pokonywały wielki opór wiatru i podziwiały jego wytwory i działanie. Na ich oczach piasek pędził z wiatrem, tworząc dość egzotyczny krajobraz. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce, które mieści się na dawnym poligonie rakietowym, powstałym w 1940 roku. Po zwiedzaniu musieliśmy dojść do autokaru, a było to nie lada zadanie – kolejne kilometry do przejścia. Kolejnym punktem programu był największy naturalny labirynt w Polsce. Na powierzchni 5000 m2 utworzono naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. Dzieci wraz z opiekunami świetnie się bawiły. Ostatnią atrakcją było zjedzenie posiłku w restauracji McDonald`s i powrót do Kępic.