Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

Wspomagamy Parafię Rzymsko-Katolicką Pw Matki Bożej Różańcowej w Semipałatyńsku (Semeju)

Pan Dyrektor od wielu lat poszukiwał kontaktu z kimś, kto pomoże nam znaleŸć jakieś miejsca związane z pobytem Tadeusza Bielaka na zesłaniu w Kazachstanie. Dobrym adresem okazała się być parafia rzymsko-katolicka w Semeju. Proboszczem w tej Parafii jest obecnie Polak Ks. Józef Trela. Pełni swą posługę w skromnych warunkach. Przez pamięć o przebywaniu w tym mieście w latach 1940-1946 rodziny Bielaków naszą wielkopostna jałmużnę postanowiliśmy przekazać na rzecz tej Parafii. Główny fant został wylosowany dla Kingi Ostrowskiej z kl. IIB. Gratulujemy! Organizatorem zbiorki-loterii był Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Magdy Budzyńskiej. Okolicznościową projekcję multimedialną na temat Kazachstanu przygotował Pan Czesław Burglin. Udało się zebrać 438 zł i 10 dol. amerykańskich. Dziękujemy w imieniu Ks. Józefa . Pisze, że będzie się za nas modlił, a i my nie zapomnijmy o modlitwie za powodzenie Jego misji.