Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

VIII Bałtycki Festiwal Nauki

Dnia 28 maja 2010r. sześć uczennic: A. Kliś, M. Piątkowska, K. Łyszyk, A. Stolc, M. Oreńczak, H. Palewska wraz z dwoma nauczycielkami: M. Budzyńska, K. Kabulska uczestniczyły w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbył się w II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku. Po dotarciu na miejsce zostałyśmy powitane przez dyrektora szkoły, a następnie przeszłyśmy do pracowni fizyków. Tam zostały zaprezentowane eksperymenty fizyczne, w których mogliśmy czynnie uczestniczyć. Największą atrakcją było zapoznanie się z modelem DNA oraz porównanie krwi ludzkiej z ptasią. Następnie obejrzałyśmy spektakl pt. „Miss Planet”, który zawierał najważniejsze informacje o planetach oraz wystawę astronomiczną.

Ponadto obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat atrakcji turystycznych okolic Miastka. Na koniec udałyśmy się do auli gdzie odpowiadałyśmy na różne pytania, rozwiązywałyśmy zagadki logiczne oraz obejrzałyśmy zdjęcia ze złudzeniem optycznym.

Wycieczka do Miastka poprzez zabawę poszerzyła naszą wiedzę z różnych dziedzin nauki. Był to dla nas bardzo pouczający i przyjemny wyjazd.