Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach
Budynek Szkoły Podstawowej w Kępicach

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Z inicjatywy Pani Magdaleny Budzyńskiej i Katarzyny Kabulskiej uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kępicach wzięli udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyło w nim ponad 1500 szkół z całego świata. Hasłem przewodnim naszej szkoły było „Nasi uczniowie zaliczają, bo tabliczkę mnożenia bardzo dobrze znają”. Tego dnia komisje uczniowskie przeprowadziły egzaminy ustne. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę i otrzymać  „MT EXPERT CERTIFICATE”. Po egzaminach szkolnych Patrole Egzaminacyjne ruszyły w miasto. Uczniowie budzili ogólny popłoch wśród przechodniów, ludzie często odmawiali odpowiedzi tłumacząc się, że dawno temu skończyli szkołę lub nie mają czasu. Dzieci odwiedziły takie miejsca jak: sklepy, zakłady fryzjerskie, stację paliw, restauracje, pocztę i minimarkety. W akcji wzięły udział 143 osoby. Podsumowując nasze działania stwierdzamy z zadowoleniem, że mieszkańcy Kępic dobrze znają tabliczkę mnożenia. W przyszłym roku zamierzamy ponownie sprawdzić ich wiedzę.

IMG_0186 IMG_0171 IMG_0161 IMG_0159 IMG_0146 IMG_0130  IMG_0089 IMG_0084 IMG_0076 IMG_0069IMG_0100